Luminor: неймовірні пропозиції “чорної п’ятниці” можуть виявитися пасткою

14

Чорна п’ятниця, яка веде свій початок з Америки і відома своїми дешевими розпродажами, з кожним роком приваблює все більше людей у ​​пошуках знижок в інтернеті. сфері онлайн-продажів також швидко зростає під час піку листопадових розпродажів.

“Ви повинні з обережністю ставитися до великих знижок і не дати себе обдурити. Якщо пропозиція здається надто хорошою, щоб бути правдою, швидше за все, йдеться про шахрайство. Товари, які стоять у кілька разів дешевше за звичайну ціну, повинні змусити покупців бути більш пильними і обережними”, – сказав він.

Вже неодноразово траплялися випадки, коли інтернет-магазини, що пропонують великі знижки, використовувалися як пастка для отримання особистих даних чи грошей. У разі шахрайства з продажами через інтернет шахраї зазвичай видають себе за онлайн-продавців або через шахрайський веб-сайт або через підроблену рекламу, розміщену на сайті реального продавця. “Зараз як ніколи легко створити фальшиву сторінку, яка виглядає точно як справжній інтернет-магазин. Точно скопійований веб-сайт, підроблений логотип, фальшива реклама і доменне ім’я, схоже на ім’я реального ретейлера, стали поширеними методами обману покупців”, – говорить Кійк .

Тому, перш ніж зробити покупку в інтернеті, слід ретельно вивчити бекграунд людини або компанії, яким ви довіряєте свої особисті дані або дані платіжної картки. Відносно нове шахрайство також набуло широкого поширення і, на жаль, виявилося прибутковим для шахраїв – копіювання середовища продажу квитків на заходи. “Люди купують квиток з великою знижкою на захід, який відбудеться в далекому майбутньому. Потім вони можуть довго насолоджуватися дешевим квитком, поки в день заходу не зрозуміють, що квиток насправді недійсний або що очікувана подія не відбудеться”, – пояснив фахівець із боротьби. з шахрайством. Випадки, коли між переказом грошей та виявленням шахрайства проходить тривалий період часу, ускладнюють розкриття злочину.

Читайте також:  Які овочі допоможуть позбутися жиру на животі

За словами Кійка, щоб не стати жертвою шахрайства, перед покупкою варто перевірити, чи зареєстрований інтернет-магазин у Латвії чи іншому місці. Інтернет-магазини, зареєстровані в Європейському Союзі, також зобов’язані публікувати, наприклад, назву компанії, її контактні дані, умови повернення товару, подання скарг та умови гарантії. Якщо немає письмової передпродажної інформації про права споживача або якщо на сайті багато орфографічних помилок, то, як правило, це не заслуговує на довіру місце для покупки.

Сезон розпродажів наприкінці року – це також час зростання шахрайства у соціальних мережах, коли людей закликають натиснути на повідомлення, розігруючи приз. Однак це може призвести до встановлення на пристрій шкідливих програм, що збирають особисті дані. В результаті витоку даних шахраї можуть надсилати людям шкідливі посилання від імені, наприклад, кур’єрських компаній, які нібито пропонують можливість відстежити їх покупки, але насправді їхня мета – знову отримати доступ до особистих даних людей.

На що слід звернути увагу, щоб не стати жертвою шахрайства під час продажу товарів через інтернет: інтернет-магазин пропонує товар чи послугу, які вже розпродані в інших місцях; товар рекламується за неймовірно низькою ціною; магазин щойно відкрився та продає товари за дуже низькими цінами. На сайті продавця немає інформації про способи та правила доставки, або вона представлена ​​дуже коротко; онлайн-продавець не надає достатньої інформації про захист персональних даних, умови використання, розгляд скарг або контактних даних; Продавець приймає лише деякі маловідомі способи оплати.

“Якщо ви стали жертвою шахрайства в інтернеті і в результаті втратили гроші, вам слід негайно звернутися до свого банку та поліції”, – нагадує банк.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :