Лукашенко розширює військову співпрацю з Китаєм

33

Торгівля між Білоруссю та Китаєм процвітає. Однак під час свого візиту до Пекіна Лукашенко хоче домовитися про стратегічне партнерство у військових питаннях.

 

Лукашенко розширює військову співпрацю з Китаєм

У середу білоруський правитель Олександр Лукашенко зустрівся у Пекіні з прем’єром Держради КНР Лі Кецяном. У четвер під час візиту, ймовірно, обговорюватимуться питання агресивної війни Росії проти України та більш тісної військової співпраці. Військова співпраця з Китаєм важлива для Білорусі.

Лукашенко є одним із найближчих союзників Володимира Путіна. Минулого тижня Китай представив документ із викладом позиції щодо війни в Україні. До програми візиту Лукашенка також входить зустріч із державним та партійним лідером Сі Цзіньпіном. Китай і Білорусь вважають себе «всеосяжними стратегічними партнерами».

Китайський документ з викладом позиції щодо війни в Україні був сприйнятий на міжнародному рівні з розчаруванням, оскільки в ньому немає жодних нових ініціатив з врегулювання бойових дій і він не підіграє Заходу. Навпаки, Китай продемонстрував постійну підтримку Путіна. Росія використовує військові бази у сусідній Білорусі для нападів на Україну. Лукашенко сподівається, що візит до Китаю принесе подальші інвестиції з другої за величиною економіки світу, зокрема й у військовій сфері.

Інтерес до оборонної промисловості Китаю

За китайськими даними, товарообіг між двома країнами минулого року виріс на 33% і досяг п’яти мільярдів доларів США. Лукашенко заявив агентству Сіньхуа, що він також зацікавлений у китайській збройовій промисловості. «Ми дізнаємося про нові технології Китаю, які нас цікавлять. Це стосується всіх галузей – від біотехнологій до національної оборони. Два тижні тому президент Ірану Ебрахім Раїсі також був у Пекіні. З цієї нагоди обидві сторони заявили про свій намір розширити співпрацю у військовій галузі.

Читайте також:  Прибутковий податок з громадян, податок на тютюнові вироби, житловий посібник: що зміниться у січні

Сі Цзіньпін та Лукашенко востаннє зустрічалися на полях саміту Шанхайської організації співробітництва (ШОС), очолюваної Китаєм та Росією, в Узбекистані у вересні. Білорусь планує приєднатися до організації наприкінці цього року. До групи входять Китай, Росія, Індія, Пакистан, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Узбекистан і зовсім недавно Іран. Нині Білорусь має статус спостерігача.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я