Ліві вимагають перегляду великої пожертвування берлінському ХДС

18

Підприємець, який займається нерухомістю, пожертвував кількасот тисяч євро берлінському ХДС. Але чи були до цього докладені якісь вимоги? Берлінська ліва партія хоче, щоб це було розслідувано.

 

Ліві вимагають перегляду великої пожертвування берлінському ХДС

Ліва партія у Берліні та Transparency International вимагають провести розслідування щодо партійної пожертви у розмірі понад 800 000 євро на користь берлінського ХДС. Це має прояснити, чи було порушення Закону про політичні партії. Виконавчий директор берлінської Лівої партії Себастьян Кох закликав президента Бундестагу Бербель Бас (СДПН) перевірити, чи не є великою пожертвою підприємця у сфері нерухомості Крістофа Ґренера християнським демократам забороненим так званою пожертвою на вплив.

Необхідно з’ясувати, чи був берлінський ХДС уповноважений прийняти пожертву, йдеться у листі Бас від середовища, яке є у розпорядженні Deutsche Presse-Agentur. Раніше про це повідомили «Tagesspiegel» та кілька берлінських ЗМІ. Відповідно до закону про політичні партії, не допускаються пожертвування, “які явно надаються партії в очікуванні або в обмін на конкретну економічну чи політичну перевагу”.

За даними газети “Tagesspiegel” (четвер), неурядова організація Transparency International також зажадала від Баса розслідувати це питання. Парламентська група Лівої партії у Бундестазі також висловилася за. «Необхідно, щоб президент Бундестагу ретельно розслідував цей скандал із партійними пожертвуваннями», – заявив Ян Корте, парламентський директор Лівої партії, газеті Berliner Zeitung (четвер).

Ґренер пожертвував берлінському ХДС загалом 820 000 євро у 2020 році. – За рік до парламентських виборів у вересні 2021 року. Вже тоді головою ХДС був нинішній міський голова міста Кай Вегнер. І Вегнер, і Гренер відкинули звинувачення у спробі вплинути на них.

Проте Ґренер спочатку заявив газеті «Tagesspiegel»: “Я висунув одну єдину вимогу до пана Вегнера, і вона полягала в тому, що я сказав: Діти-інваліди в дитячих будинках повинні в майбутньому отримувати таку ж заміну одягу, як і діти, які не є інвалідами”. У травні 2021 року він також заявив на радіо Deutschlandfunk: «Якщо Федеральний конституційний суд не скасує верхню межу орендної плати, то я хотів би, щоб ХДС не скасувала його, а змінила».

Читайте також:  "А тепер настав час приступати до роботи"

У вівторок Гренер заявив: «Я ніколи не звертався з проханням, не заявляв про бажання і не ставив умов у зв’язку з партійними пожертвуваннями. А якщо я й казав щось інше, то це було сказано гаряче». Того ж дня Вегнер підкреслив у газеті “Tagesspiegel”: “Немає ніякого quid pro quo”. І: “Немає жодних контрактів, які ми взаємно підписали”.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я