Китайський лідер Сі Цзіньпін, ймовірно, став жертвою фейку

4

Днями в інтернеті промайнула звістка про те, що голові Сі вихопив удар. Причому безпосередньо під час пленарного засідання ЦК Компартії Китаю. Генеральний секретар ЦК КПК і голова КНР вважається чи не найвпливовішою у світі людиною. Не дивно, що почали мусувати новину про інсульт. Сьогодні, здається, з'явилося свідчення того, що звістка не відповідає дійсності.

Китайський лідер Сі Цзіньпін, ймовірно, став жертвою фейку

Сі Цзіньпін, однак, швидше за все живий і здоровий.

Про інсульт із посиланням на публікації в китайських соціальних медіа повідомила блогер Дженніфер Цзен (Зенг).
«З вчорашнього дня китайські соцмережі повеніли повідомлення про те, що сталося щось помітне. Спочатку Чжан Мін, професор та науковий керівник у докторантурі Школи міжнародних відносин Китайського народного університету, опублікував повідомлення»– Заявила Цзен. В університеті, де викладає професор Чжан Мін, готують високопоставлених апаратників та радників Комуністичної партії Китаю.
За її словами, у дещо безладному пості університетського професора була лише одна пропозиція. «Сталося дещо помітне. Нехай кулі летять».
Блогер посилається і на ще одну анонімну посаду, в якій говориться: «У мого другого дядька стався апоплексичний удар на зборах акціонерів. Група основних акціонерів збентежена. Дізнавшись про це, деякі люди надихнулися і повідомили мені про цю гарну новину. Зазначається, що деякі сподіваються, що він незабаром помре, інші переконані, що той, про якого йдеться, піде на поправку».
“Я належу до останніх і сподіваюся, що мій дядько продовжить керувати групою, тому що місія ще не завершена”– йдеться у публікації. Пост доповнювало фото, ймовірно, мертвої свині та підпис: «Товариші, ви вже запаслися вином у себе вдома? Скажіть родичам і діставайте склянки».
Хтось додав повідомлення письменника Су Сяоміна, який має 179 тисяч передплатників на YouTube. Повідомлялося, що у Сі Цзіньпіна трапився інсульт на Третьій пленарній сесії КПК та його відвезли до лікарні.
«Інформацію розповсюдили й інші китайські ютубери. Вищеперелічене – наразі все, що зараз відомо. За словами деяких з тих, хто поширив новину, Чжан Мін з його посадою та статусом не нестиме безпідставної нісенітниці. Якщо він каже, що сталося щось значне, то це справді так».– пояснила Цзен.

Читайте також:  Лісові пожежі в Канаді та дим у Нью-Йорку

З'явилися навіть фото, де нібито китайський лідер Сі випив, зморщився і начебто впав зі стільця.

Жодних офіційних коментарів від уряду Китаю щодо цього інциденту не було. Усі дивилися відео із церемонії відкриття пленуму. І очікувалося, що якщо слух підтвердиться, то на відео із закриття Сі вже не буде. Але на відео з фіналу пленуму Сі був присутній.
Однак особливо уважні спостерігачі виявили, що кадри з лідером Китаю були взяті з церемонії відкриття цього форуму. І ситуація пішла врозгін далі.

Чутки про те, що Сі Цзіньпін переніс інсульт, з'являлись і раніше. Кілька років тому некитайські ЗМІ повідомляли, що Сі страждав на аневризму головного мозку і був госпіталізований.
«Стало відомо, що він вважав за краще лікуватися традиційними китайськими ліками, а не йти на операцію, яка розм'якшує кровоносні судини та зменшує аневризму»– Так коментували тоді.
Під час візиту до Європи у травні він йшов нерівною ходою, спускаючись трапом літака до Сан-Франциско.

Скепсис коментаторів

Початкова інформація про те, що ця новина активно обговорюється в китайській блогосфері, не знаходить підтвердження. Якщо західні ЗМІ посилаються на китайські соціальні мережі, то в основному китайській пошуковій системі немає результатів за цим запитом.
Хоча це ще не аргумент, пошукова система контролюється.

З-за меж Китаю не завжди легко це визначити.

Критика глави держави в Китаї та негативного характеру повідомлення про те, що з ним відбувається, припиняється цензурою.

До речі, блогери знаходять вихід за допомогою натяків та алегорій. Зокрема, критики використовували образ Вінні-Пуха через деяку подібність із партійним політичним діячем. І в інтернеті на території Китаю заборонені будь-які згадки та зображення Вінні-Пуха. Зокрема, ще в лютому 2019 року з китайського розділу сервісу Steam було видалено створену тайванською студією комп'ютерну гру Devotion, в якій було помічено написи, які називають Сі Цзіньпіна. «нерозумним Вінні-Пухом».
Скептики посилалися на репутацію блогера Дженніфер Цзен. Вона вже не раз поширювала чутки про хвороби та проблеми Сі. І недарма. Мадам Цзен є не лише журналісткою та правозахисницею, а й рупором різко опозиційного КПК руху Фалуньгун.

Читайте також:  Байден впав на сцені в Колорадо-Спрінгс

Спростування

Сьогодні в медіа з'явилася фотографія Сі Цзіньпіна, яка зі свитою стоїть у парадній залі. Коментар до фото такий: «сьогодні вдень голова Сі Цзіньпін вирушив до в'єтнамського посольства, щоб оплакати смерть генерального секретаря Комуністичної партії В'єтнаму Нгуєн Фу Чонга». Товариш Чонг, до речі, був старший за товариша Сі на десять років.

З'явилося і

“>відео

із посольства.
Можливо, ці фото та відео погасять пристрасті. Хоча й тут знайшлися люди, які багатозначно піднімають палець та кажуть: двійник.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я