Китай «націлився» на двох дипломатичних союзників

21

Китай зміцнює зв’язки із союзниками, виділяючи фінансову допомогу.

Китай націлився на двох дипломатичних союзників

Китай націлився на двох дипломатичних союзників: Соломонові Острови та Кірібаті, надаючи їм підтримку.

Водночас, фінансова підтримка Китаю в регіоні продовжувала знижуватися, повідомив у понеділок Інститут Лоуї у своєму останньому щорічному аналізі регіональної допомоги.

Допомога Китаю Тихоокеанському регіону впала з пікового рівня в 287 млн ​​доларів в 2016 році до 187 млн ​​доларів в 2020 році — найнижчого рівня з 2008 року, коли аналітичний центр з міжнародної політики, що базується в Сіднеї, почав кількісну оцінку підтримки розвитку. океан.

Допомога Тихоокеанському регіону

У той же час, заходи реагування на пандемію призвели до того, що допомога Тихоокеанському регіону досягла рекордних 4,25 млрд доларів у 2020 році, що на 47% більше, ніж у попередньому році, йдеться у звіті Lowy’s Pacific Aid Map.

У звіті йдеться про те, що лише 5% китайської допомоги Тихоокеанському регіону було виділено на підтримку, пов’язану з пандемією.

Інститут ще не має повних даних за 2021 рік, але попередні результати показують, що скорочення китайської допомоги триває.

Китай націлився на двох дипломатичних союзників: Соломонові острови.  Фото: Yuriy Boyko_Ukraine/shutterstok.com

Директор проекту Pacific Aid Map Олександр Даян сказав, що Китай інвестує більше в Соломонові Острови та Кирибаті — країни Тихого океану, які у 2019 році перейшли від Тайваню до Пекіна, ніж Тайвань надав.

“Китайська допомога залишається ключовим дипломатичним інструментом Пекіна в Тихоокеанському регіоні”, – сказав Даян.

“Нове фінансування розвитку стало тісно орієнтовано на конкретні країни”, – додав він, назвавши Кирибаті та Соломонові Острови.

Китай націлився на двох дипломатичних союзників: фінансову підтримку

У той час як Тайвань виділяв від 8 до 9 мільйонів доларів на рік у звані фонди розвитку виборчих округів Соломонових островів, Пекін виділяв від 11 до 12 мільйонів доларів, сказав Даян.

Читайте також:  Шакіра подякувала пошуковим командам за порятунок дітей у Колумбії

Кошти виділяються безпосередньо законодавцям для витрачання та піддаються критиці як джерело корупції.

Пекін також збільшив масштаб інфраструктури, запланованої на Соломонових островах для проведення регіональних Тихоокеанських ігор наступного року, сказав Даян, назвавши інвестиції Китаю в Соломонові острови невеликими, але зростаючими.

За словами Даяна, Китай також планував профінансувати авіалайнер для Кірібаті для розвитку туристичної індустрії в рамках угоди, яка б не відповідала правилам тайванської програми допомоги.

Новий уряд Австралії пообіцяв активізувати взаємодію зі своїми тихоокеанськими сусідами.

Він звинувачує свого попередника в зневаженні Китаєм, який на початку цього року уклав двосторонню угоду про безпеку з Соломоновими Островами, що викликало побоювання з приводу створення китайської військово-морської бази в південній частині Тихого океану.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я