Кожен другий німець ризикує зіткнутися з діагнозом «рак»

11

У майбутньому профілактика раку має стати такою самою природною справою, як чистка зубів. Тому що рак – це не вирок. Це виклик, який Німеччина приймає з розплющеними очима.

Кожен другий німець ризикує зіткнутися з діагнозом «рак»

Півмільйона нових випадків раку щороку – це не просто цифра у звіті. Це історії реальних людей, їхніх сімей, їхніх страхів та надій. Практично кожен другий німець ризикує зіткнутися з діагнозом рак протягом життя.

Сабіне Діттмар, парламентський статс-секретар Міністерства охорони здоров'я:

«Рак є серйозним викликом для медицини, суспільства і держави: щорічно реєструється близько 500 000 нових випадків захворювання та 230 000 смертей, а ризик захворіти протягом життя становить 50 відсотків. Саме тому сьогодні ми розпочали наступний етап реалізації Національного плану боротьби з раком».

Як у злагодженій спортивній команді, де кожен гравець знає свою роль, у німецькій онкології всі учасники працюють на загальний результат. Системи обліку пацієнтів, програми ранньої діагностики, сертифіковані центри – всі ці гравці вже показують чудовий командний результат. Але зараз настав час виходити на новий рівень гри.

Герд Неттековен, голова правління Deutsche Krebshilfe (Німецька допомога раковим хворим):

«Ми підтримуємо нову фазу плану з його цілями та пріоритетами, особливо профілактику раку, яка є дуже важливою».

Що змінив Національний план боротьби з раком?

Національний план боротьби з раком був ініційований у 2008 році спільно Федеральним міністерством охорони здоров'я, Німецькою допомогою раковим хворим та Німецьким онкологічним суспільством.

За час його роботи з'явилися (крім численних програм підтримки та проектів):

  • клінічні онкологічні регістри,
  • організовані програми раннього виявлення раку шийки матки та кишечника,
  • широка мережа сертифікованих онкологічних центрів,
  • амбулаторні консультаційні центри для онкологічних хворих
Читайте також:  Як старіє наш мозок? Несподівані результати дослідження

У наступній фазі Національного плану боротьби з раком у пріоритеті будуть:

  • цифрова онкологія,
  • профілактика раку,
  • довгострокове виживання після раку,
  • подальший розвиток лікування.

Все і одночасно нічого. Як і раніше, лікарі лікуватимуть пацієнтів.

Кожен другий німець ризикує зіткнутися із діагнозом «рак». Фото: Gorodenkoff/shutterstock.com

“Інтероперабельність даних” – це словосполучення звучить як заклинання з підручника програмування, але за ним стоїть проста ідея: всі накопичені знання про рак повинні працювати разом, як єдиний організм.

Професор Зільке Цайсіг з Асоціації німецьких онкологічних центрів:

«Як співініціатори Національного плану боротьби з раком, ми вітаємо його продовження. Ми зробили значний внесок, встановивши та розширивши клінічні онкологічні регістри по всій Німеччині».

У майбутньому профілактика раку має стати такою самою природною справою, як чистка зубів. Де лікарі можуть передбачити рецидив захворювання ще до того, як він станеться. Де п'ять мільйонів німців, які пережили рак, отримують підтримку, яка враховує їхній індивідуальний шлях.

Доктор Йоханнес Брунс з Німецького онкологічного товариства:

«План боротьби з раком допомагає визначити курс ефективної боротьби з раком. Німецьке онкологічне суспільство як партнерська організація робить свій експертний внесок у стандарти якості лікування».

І поки в берлінському конференц-залі гасне світло, сімнадцять людей розходяться, несучи із собою частини загальної головоломки. Головоломки, рішення якої може змінити долі мільйонів. Тому що рак – це не вирок. Це виклик, який Німеччина приймає з розплющеними очима.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я