Конференція ООН з клімату закликає відмовитися від викопного палива

7

Такий бажаний чіткий вихід («фаза аут») не увійшов до остаточного тексту. Проте президент конференції говорить про «історичний пакет».

КС28 – Конференція ООН з клімату закликає відмовитися від викопного палива

Вперше на конференції ООН з клімату світова спільнота закликає до поступової відмови від копалин палива. Чітка поетапна відмова, яку раніше вимагали понад 100 країн, не включено до остаточного тексту, прийнятого в Дубаї в середу. Президент конференції Султан аль-Джабер став перед пленарним засіданням, під оплески, і сказав про «історичний пакет». Це був надійний план дій, спрямований на досягнення мети 1,5 градуса. Йдеться про узгоджену на міжнародному рівні 2015 року мету обмежити глобальне потепління до 1,5 градуса порівняно з доіндустріальним періодом. Раніше багато експертів з клімату та екологи ставили це під сумнів.

У середу вранці було опубліковано текст головуючої на конференції делегації Об'єднаних Арабських Еміратів, а за кілька годин він був прийнятий на пленарному засіданні. Документ на 21 сторінці закликає країни відмовитися від використання копалин палива у своїх енергетичних системах. Раніше понад сто держав закликали до більш далекосяжного формулювання, а саме до поетапної відмови. Однак текст також залишає відкритими «чорні ходи» – наприклад, продовження використання газу та застосування суперечливих технологій зберігання та уловлювання CO2.

Він також має на меті потроїти потужність відновлюваних джерел енергії до 2030 року та подвоїти темпи підвищення енергоефективності протягом цього періоду. Країни G20 взяли на себе такі зобов'язання.

Джерело: www.stern.de

Читайте також:  США закликали світ дати більше грошей Україні

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я