Колишній генерал НАТО пророкує припинення вогню

50

Навесні Україна та Росія досягнуть тієї точки, коли обидві сторони скажуть: “Тепер це марно”, – каже колишній генерал НАТО Домрезе. Але це означає світ на довгий час.

Колишній генерал НАТО пророкує припинення вогню в Україні

Колишній генерал бундесверу та НАТО Ханс-Лотар Домрезе вважає: припинення вогню у 2023 році в агресивній війні Росії проти України можливе. «Я чекаю глухого кута на початку літа. Обидві сторони скажуть: тепер це марно», – наголосив Домрєзе газетам Funke Mediengruppe.

Генерал: “У нас буде припинення вогню протягом 2023 року”

Найімовірніша ситуація складеться між лютим та травнем, «коли обидві сторони зрозуміють, що їм нічого не світить», вважає колишній генерал. «Це був би чудовий момент для переговорів щодо припинення вогню».
Але це зовсім не означає світ, додає він. «Припинення вогню означає, що ми припиняємо стріляти. Переговори, мабуть, займуть багато часу, потрібний посередник. Можливо, Генеральний секретар ООН Гутерріш, президент Туреччини Ердоган чи президент Індії Моді – хоча насправді ніхто не нав’язує себе».

Домрезе: «Тимчасове рішення можливе»

Єдине, що залишається – це рішення шляхом переговорів, прийнятне для обох сторін, сказав Домрєзе. «Навіть якщо Путін насправді хотів би одержати всю Україну, а Зеленський хотів би знову звільнити всю Україну». Як можливе рішення екс-генерал назвав «відмову Зеленського від вимоги негайної реінкорпорації таких територій, як Крим, до складу України. Можна було б домовитися про перехідний період».

Припинення вогню в 2023 році передбачають інші експерти

Експерт з Росії та безпеки Андраш Рач із Німецької ради з міжнародних відносин також повідомив газеті Funke, що влітку можуть відбутися переговори між Україною та Росією. «Я майже впевнений, що до кінця року ми досягнемо якогось припинення вогню. Сподіваюся, що бойових дій не буде. Або принаймні їх буде набагато менше».

Читайте також:  Гомосексуалістам в Уганді загрожує страта

За його словами, малоймовірно, що Росія захоче вести інтенсивну війну до або під час президентських виборів, які відбудуться у 2024 році. Він сказав, що очікує від Росії бажання зменшити інтенсивність бойових дій протягом року. “А також тому, що влітку проблеми з постачанням російської армії, швидше за все, посиляться”.

Європейський політик від ХДС Девід Макаллістер наголосив, що Кремль не може і не повинен нав’язувати Україні диктаторський світ. «Якщо і коли будуть надані умови для переговорів щодо припинення вогню, це має вирішувати лише український уряд», – сказав голова комітету із закордонних справ у парламенті ЄС газеті Funke.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я