Карстен Бройєр призначений генеральним інспектором

27

Адміністративна допомога під час повені, управління з відомства канцлера під час кризи в Короні, створення внутрішнього командування: генерал-лейтенант Карстен Бройєр, якого вводять на посаду високопоставленого військовослужбовця бундесверу, вже неодноразово обіймав ключові посади у важкі моменти. Карстен Бройєр призначений генеральним інспектором Бундесверу. Що передувало цьому?

Він явно переконав у своїх здібностях канцлера Олафа Шольца та нового міністра оборони Бориса Пісторіуса (обидва – СДПН). 58-річний Бройєр – саме та людина, яка має надати імпульс мляво початому повороту і перетворити бундесвер на боєздатну силу.

Бройєр вступив на службу в бундесвер у 1984 році. Коли він розпочав службу в полку протиповітряної оборони і невдовзі після цього пройшов офіцерську підготовку в армійській школі протиповітряної оборони в Рендсбурзі (Шлезвіг-Гольштейн), у Європі все ще переважала конфронтація між Сходом та Заходом – холодна війна. У молоді роки Бройєр був інструктором у розформованому згодом училищі армійської протиповітряної оборони і, таким чином, є експертом із використання зенітних літаків «Гепард», які Німеччина передала Україні для захисту від російських повітряних атак. У такій військовій кар’єрі посади командирів чергуються із політичними призначеннями, наприклад, у міністерстві. У 2015 та 2016 роках Бройєр був керівником проекту «Біла книга про майбутнє бундесверу».

Бройєру неприємно чути термін «коронний генерал», про що можна судити з виразу його обличчя. Але також здається очевидним, що вибір генералом Шольцем як керівника кризового штабу корони в канцелярії був незвичайним і розглядався як знак довіри.

Повага до завдання

Майже рівно рік тому Бройєр описав момент, коли задзвонив телефон. «Про такий дзвінок оголошують заздалегідь. Але до цього дзвінка я не міг уявити, навіщо мені дзвонить тодішній міністр Шольц. Я дізнався про це лише під час телефонної розмови», – сказав генерал в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. «Ми коротко обмінялися думками щодо ситуації, після чого він, нинішній канцлер, запитав мене, чи я готовий взяти на себе керівництво кризовою командою у Федеральній канцелярії». Він погодився з належною повагою до цього завдання.

Читайте також:  Хальденванг: антиконституційні позиції AfD

Через кілька місяців Бройєр повернувся до берлінських казарм Юліуса Лебера, де він створював нове територіальне командування з внутрішніх справ. Він оголосив про намір швидко покращити можливості реагування на цілеспрямовану дестабілізацію. За словами генерал-лейтенанта, «гібридний вплив на архітектуру безпеки Німеччини, тобто такий стан, коли доводиться говорити, що це вже не зовсім світ, але ще й не зовсім війна», є найгіршим варіантом для командування.

Тож тепер генеральний інспектор. Згідно з Дрезденським указом від 2012 року, генерал-інспектор – це військовослужбовець найвищого рангу, відповідальний за загальну концепцію та військовий радник уряду Німеччини. Свого часу були серйозні ознаки того, що за тогочасного загалом провального міністра оборони Христини Ламбрехт (СДПН) планувалося якесь позбавлення генерального інспектора повноважень в ієрархії міністерства. Але то вже вода під мостом.

Коли Шольц відвідав нове командування наприкінці лютого, він мало що сказав публічно, але похвала була безпомилковою. У нього склалося враження, що «всі внутрішньо мотивовані і зараз просувають уперед швидшими темпами, ніж це було можливо у минулому, речі, які справді мають бути реалізовані швидко».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я