Ізраїльські військові перевіряють затоплення тунелів ХАМАС

7

Ізраїльські військові перевіряють затоплення тунелів ХАМАС

За повідомленнями американських ЗМІ, ізраїльські військові вивчають спірний варіант боротьби з ХАМАСом: під час перших випробувань армія вивчає, чи можна вивести тунелі терористів з ладу за допомогою морської води. Однак ХАМАС, ймовірно, все ще ховає у тунелях заручників.

За повідомленнями американських ЗМІ, ізраїльські збройні сили проводять випробування із затоплення тунелів ісламістського руху ХАМАС у секторі Газа. У деякі тунелі закачується морська вода, щоб з'ясувати, чи підходить цей метод для масштабного руйнування підземної системи, повідомляє американський телеканал CNN із посиланням на чиновника США, який відповідає за це питання.

Про випробування повідомила газета The Wall Street Journal. Ізраїль повідомив США, що затоплені будуть лише тунелі, в яких немає заручників. Рада національної безпеки США та збройні сили Ізраїлю не стали коментувати ці повідомлення.

На прес-конференції у вівторок президента США Джо Байден запитали про повінь. Він відповів: «Щодо затоплення тунелів, то тут все дуже складно: стверджується, що в цих тунелях точно немає заручників. Але я не знаю цього, напевно». Потім він додав: «Що я точно знаю, то це те, що кожна смерть мирного жителя – це абсолютна трагедія».

Водопостачання Гази у небезпеці

Трохи більше тижня тому начальник генштабу Ізраїлю Герці Халеві назвав ідею затоплення обширної системи тунелів морською водою гарною. На той час газета Wall Street Journal повідомила, що Ізраїль зібрав систему великих насосів для подачі морської води в тунелі. Однак військові спочатку вагалися, побоюючись за заручників, що ховалися в тунелях. За даними Wall Street Journal, кожен із п'яти насосів може забирати воду із Середземного моря та подавати тисячі кубометрів води за годину в тунелі, затоплюючи їх протягом кількох тижнів.

Читайте також:  Шольц про помірність під час голосування в ООН

Такий підхід ставить під загрозу водопостачання сектору Газа. Ізраїль вперше повідомив США про цей варіант на початку листопада, що викликало дискусію, під час якої доцільність та екологічні наслідки були зіставлені з військовою цінністю ліквідації тунелів, йдеться у доповіді.

За даними ізраїльських військових, ХАМАС побудував велику систему тунелів під сектором Газа. Її протяжність оцінюється приблизно 500 кілометрів. За даними ізраїльських військових, з початку війни було виявлено понад 800 тунельних шахт. При цьому ізраїльська армія припускає, що багато з 135 заручників, які ще викрали в Ізраїлі, також утримуються в тунелях.

Джерело: www.ntv.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я