Ізраїль визнав претензії Марокко на Західну Сахару

21

За винятком США, а тепер Ізраїлю, домагання Марокко на територію Західної Сахари досі не визнані на міжнародному рівні.

 

Ізраїль визнав претензії Марокко на Західну Сахару

Ізраїль визнав домагання північноафриканської держави на спірну територію Західної Сахари, став другою країною після США, що стало великим політичним виграшем для Марокко.

Прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху повідомив про це королю Мохаммеду VI у листі, про що оголосив королівський двір у Рабаті. Тепер це рішення враховуватиметься «в усіх відповідних діях та документах ізраїльського уряду», цитує лист державне агентство MAP. Невдовзі після цього ізраїльський уряд підтвердив визнання.

Дипломатичне зближення між Марокко та Ізраїлем

“Тепер Ізраїль повідомить про це рішення в ООН та інші міжнародні організації”, – додає агентство. Західна Сахара, яку претендує Марокко, до 1975 р. була іспанської колонією. Після виходу Іспанії зі складу країни Марокко анексувало кілька районів цієї території. З того часу Рабат контролює значну частину малонаселеної, але багатої на ресурси пустельної території. Рух Фронт Полісаріо прагне створення незалежної держави у Західній Сахарі і підтримується Алжиром. Між Полісаріо та марокканською армією постійно відбуваються бої.

Цей крок послідував за дипломатичним зближенням між Марокко та Ізраїлем, яке відбулося кілька років тому. Марокко, а також Судан слідом за Бахрейном та Об’єднаними Арабськими Еміратами нормалізували відносини з Ізраїлем у 2020 році. У рамках угоди з Марокко у грудні 2020 р. тодішній президент США Дональд Трамп незадовго до закінчення свого терміну підтвердив, що США визнають суверенні претензії на Західну Сахару. В іншому домагання Марокко досі не визнані на міжнародному рівні.

Читайте також:  Парламент штату Монтана виключив транс-депутата

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я