Імператор Японії та його родина вітають народ у Новий рік

45

Імператор Японії Нарухіто та його родина вітали тисячі людей з балкону свого палацу, щоб відзначити початок нового року.

«Я сподіваюся, що цей рік буде мирним і добрим для вас», – сказав монарх у понеділок, стоячи за захисною маскою на заскленому балконі токійського палацу Чова Ден, перед яким у сонячну погоду зібралися громадяни, розмахуючи національними прапорами. Вперше з 2020 року, у зв’язку з пандемією корони, імператор у супроводі своєї дружини, імператриці Масако та інших членів сім’ї з’явився перед своїми підданими для новорічного виходу. Дочка монаршого подружжя, принцеса Айко, також була присутня на церемонії вперше після досягнення повноліття 2021 року.

У два попередні роки новорічне дійство скасовувалося через пандемію корони. Такого не було із 1990 року. На той час причиною була жалоба з приводу смерті імператора Хірохіто, діда нинішнього Тено. Хоча Японія переживає вже восьму хвилю інфекції, острівне королівство послабило обмеження населення. Тому канцелярія Господарського суду також вирішила знову дозволити новорічну появу Тіно – але в обмеженому порядку.

Протягом дня імператор Нарухіто та його родина мали з’явитися на балконі шість разів, при цьому до приміщення було допущено лише близько 9600 громадян, відібраних за жеребом. У звичайні роки туди приїжджають десятки тисяч людей. На цей раз застосовувалася мінімальна відстань в один метр. Відвідувачі також мали одягнути маски – але в Японії це досі роблять добровільно майже всі.

Читайте також:  Зеленський на саміті Ліги арабських держав

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я