Ілон Маск провів публічну зустріч із лідером AfD

6

Продовжуючи втручатися в політичний процес у Німеччині, заокеанський підприємець Ілон Маск провів публічну телефонну розмову з лідером AfD Алісою Вайдель на платформі X у четвер увечері. Нове слово у політичній рекламі! Захід розслідується як незаконна пожертва на виборчу кампанію.

Ілон Маск провів публічну зустріч із лідером німецької партії AfD

Мільярдер Ілон Маск провів телефонну розмову з Вайдель на платформі X, якою він володіє, у четвер о 19:00.

Захід мав чітко пропагандистський, передвиборний характер. Вайдель виглядала як протеже заокеанського ділка. Свого роду бідна європейська родичка за духом чи навіть політична сирітка, яку людина з бездонною мошною рухає мало не в канцлери Німеччини.

Німецький політик і підприємець ніколи не зустрічалися особисто, хоча Маск нещодавно виступив затятим прихильником AfD.

За кілька годин до запланованої розмови адміністрація Бундестагу повідомила журналістам DPA, що відстежує подію щодо можливого порушення правил виборчої кампанії.

Хоча публічна дискусія не була оголошена передвиборним заходом, останніми днями AfD активно просувала її, ведучи зворотний відлік часу на своїх платформах у соціальних мережах.

Оскільки позачергові вибори мають відбутися 23 лютого, партії розпочали свої офіційні виборчі кампанії на початку цього місяця.

На питання про те, чи можна класифікувати цей дзвінок як незаконну пожертву партії, представник Бундестагу заявив, що влада «нині розслідують факти».

Згідно з німецьким законодавством, політичним партіям, як правило, заборонено приймати пожертвування з іноземних джерел, у тому числі у формі реклами та передвиборних заходів.

У ухвалі 2020 року Берлінський адміністративний суд ухвалив, що рекламні кампанії колишнього політика AfD Йорга Мойтена були незаконними пожертвуваннями партії. Кампанії було організовано швейцарською компанією Goal AG під час виборів у Баден-Вюртемберг.

Читайте також:  Як Ердоган маргіналізує ЛГБТ – передвиборча кампанія

Партію AfD, яка посіла рішучу проросійську позицію після війни в Україні, раніше звинувачували у підтримці тісних фінансових зв’язків із Кремлем та проросійськими організаціями.

Вплив на вибори у Німеччині?

Маск – мільярдер і союзник обраного президента США Дональда Трампа, який, як очікується, отримає роль у новій адміністрації, – викликав гнів по всій Європі серією недавніх нападів на європейські ліберальні демократії та на лідерів континенту, включаючи канцлера Німеччини Олафа Шольца та прем’єр-міністра Великобританії. Кейра Стармер.

Він також висунув ідею пожертвувати 100 мільйонів фунтів стерлінгів правопопулістської партії “Реформи Великобританії”, що стало б порушенням правил політичного фінансування Великобританії.

У Німеччині Маск також викликав обурення, неодноразово підтримавши вкрай праву партію AfD на майбутніх виборах, зокрема в нещодавній статті у Welt.

У ній він стверджував, що Німеччина перебуває «на межі економічного та культурного краху»та зображував AfD як «останню іскру надії» для нації. Публікація статті спонукала провідних журналістів Welt, включаючи редактора поділу думок, піти у відставку на знак протесту.

У відповідь на коментар Маска кілька німецьких політиків звинуватили підприємця, який народився у Південній Африці, у спробі втручання у закордонні вибори.

«Після того, як Дональд Трамп буде приведений до присяги як президент США 20 січня, його слід запитати, чи були неодноразові прояви неповаги, наклеп і втручання у виборчу кампанію вчинені також від імені нового уряду США», – заявив лідер парламентської фракції SPD Рольф Мютценіх у гнівному коментарі Deutsche Welle.

Проте інші політичні діячі низько оцінюють здатність Маска впливати на поведінку німецьких виборців.

«Як і раніше залишається фактом, що він насправді не робить жодного внеску в політику і не знає, як проходять політичні дискусії в Німеччині»– Заявила DW політик від партії Linke Клара Бюнгер.

Читайте також:  Тюрінгія як випробувальний полігон? AfD має шанси на виборах до окружної ради

У своїй різкій промові напередодні Нового року канцлер Олаф Шольц також висловив свою думку з цього питання.

«Громадяни Німеччини самі вирішать, куди піде Німеччина»– сказав він. «Це не вирішуватимуть власники каналів соціальних мереж».

Аліса Вайдель

Підсумки публічного тет-а-тета

Коментатори досить критично оцінили успіхи Вайделя у розмові з Маском. Багато хто вважає, що Вайдель не скористалася можливістю представити AfD як партію доброго майбутнього Німеччини.

Маск перевершував її кожному етапі. Його думки були кришталево зрозумілими. Вона вагалася і вагалася, не в змозі знайти спільну нитку. Складається враження, що вона була не готова. Вона говорила те й так, що як хотів почути від неї Маск. І лише.

Особливо розвеселило публіку, що коли прийшла черга Вайдель поставити запитання Маску, вона запитала його про плани польотів на Марс. Тобто про те, що сам Маск уже багато разів міркував. Але це ніяк не працює на імідж партії та Вайдель.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я