Хубертус Хайль назвав зарплату німецьких жінок ганебною

30
Лідер DGB Ясмін Фахімі закликала до рішучих дій проти розриву в оплаті праці між чоловіками та жінками. “Нам потрібні рішення від політиків зараз”, – заявила Фахімі сьогодні на акції DGB на честь “Дня рівної оплати праці” біля Бранденбурзьких воріт у Берліні. Федеральний міністр праці Хубертус Хайль назвав зарплату німецьких жінок ганьбою та запропонував об’єднати зусилля із федерацією профспілок.

За даними Федерального статистичного управління, відколи розрив в оплаті праці був зафіксований у 2006 році, він скоротився на п’ять процентних пунктів. «Якщо так піде і далі, то нам буде потрібно ще 61 рік, щоб остаточно досягти рівної оплати праці, – сказав голова Конфедерації німецьких профспілок (DGB). Це не прийнятно”.

За даними Федерального статистичного управління, у 2022 році жінки в Німеччині зароблятимуть у середньому на 18% менше на годину, ніж чоловіки – у тому числі й тому, що жінки часто працюють на менш оплачуваних роботах.

Зокрема, Фахімі закликає вдосконалити «нещасний закон про прозорість оплати праці». Закон дозволяє працівникам вимагати інформацію про доходи колег із аналогічними завданнями. Однак це право діє лише в компаніях із чисельністю співробітників понад 200 осіб. Крім того, Фахімі закликає запровадити право на позов асоціацій, за допомогою якого профспілки могли б підтримувати працівниць у суді.

Хубертус Хайль оголошує про новий закон про колективні договори

Хайль назвав “ганебним” той факт, що День рівної оплати праці все ще доводиться відзначати. Він підтвердив, що його уряд під керівництвом міністра у справах сім’ї Лізи Паус (зелені) хоче покращити закон про прозорість заробітної плати. У цьому випадку постраждалі повинні мати можливість бути представленими третіми особами. Крім того, Хайль підтвердив, що цього року він представить закон про зміцнення колективних переговорів. «Це насамперед ті галузі, в яких працюють жінки, де охоплення колективними переговорами надто мало».

Читайте також:  У ХДС немає місця для Маассена

Наприклад, жінки часто працюють за низьку зарплату у сфері освіти та догляду за дітьми, квіткарями, перукарями чи у сфері громадського харчування, каже міністр. За словами Фахімі, низька оплата праці в так званих жіночих професіях призводить до того, що багато працівників хочуть працювати менше.

«Я також хочу, щоб було більше жінок-механіків, більше жінок-пілотів, більше жінок-хірургів, більше жінок-слюсарів», – каже вона. Крім того, так звані жіночі професії мають нарешті оплачуватись справедливо.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я