Хто такий аб’юзер: стосунки, які вам точно не потрібні

133

У житті трапляється всяке, у тому числі зустрічі з аб’юзивними людьми. Спочатку ви можете навіть не розуміти, що це за людина, але якщо знати деякі ознаки, вам вдасться одразу її визначити та не допустити її впливу на ваше життя.

Аб’юзер – це…

Аб’юз у перекладі означає “насильство”. Воно може бути економічним, фізичним, сексуальним та емоційним. Найчастіше аб’юзери знаходять собі людей, які або свідомо, або несвідомо люблять перебувати в ролі жертви. Як кажуть психологи, це дуже сильна спілка, оскільки в ній є залежність – жертва залежить від аб’юзера, і навпаки.

Однак ні до чого хорошого такі стосунки не призводять, адже вони руйнують вас – пригнічують ваш внутрішній стан і можуть загрожувати фізичними каліцтвами. Саме тому дуже важливо вчасно розпізнати аб’юзера та не допустити його присутності у вашому житті, пише УНІАН.

Які бувають ознаки аб’юзеру – докладний перелік

Існують кілька важливих прикмет аб’юзера, про які важливо знати, щоб вчасно помітити негативну людину і не зв’язуватися з нею.

Систематичність

Якщо ви постійно почуваєтеся поряд з іншою людиною жертвою, у всьому винною, – це вже перший “дзвіночок”. Також аб’юзом можна вважати образи, приниження, побиття. Якщо ви наражаєтеся на це, значить людина намагається вас придушити і “підігнути” під себе. Не ведіться на такі маніпуляції. Пам’ятайте, що ваше життя у ваших руках і ніхто не має права на нього зазіхати.

Агресія до беззахисних

Якщо ви помічали, що людина ображає дітей, тварин, інвалідів або тих, хто не може за себе постояти, це означає, що вона намагається на їхньому тлі здаватися сильнішою. Згодом результати будуть дуже плачевними, якщо ви не позбавитеся такої людини.

Читайте також:  Попка не дурень: як навчити папугу розмовляти

Критика

Зазвичай аб’юзери дуже люблять критикувати інших і карати. Якщо ваш партнер або інша людина з вашого оточення постійно обурюється, каже, що йому все не подобається, що всі погані, а вона одна – хороша, – це ще одна ознака аб’юзера.

Контроль

Аб’юзери дуже бояться втратити свою жертву. Тому всіляко її контролюватимуть. Він буде розпитувати про всіх ваших друзів, вимагати їх номери телефонів, лізти у вашу роботу, контролювати ваші захоплення і навіть зазіхатиме на ваші фінанси. Психологи відзначають, що людина, яка намагається контролювати ваші доходи та витрати, намагається підкорити вас собі. Як це працює? Насправді одна з найсильніших залежностей – фінансова. І якщо жінка фінансово залежить від чоловіка, їй буде важко з ним порвати. Чоловіки-аб’юзери у свою чергу часто цим користуються.

Знецінення

Головний і, мабуть, найпоширеніша ознака аб’юзивних відносин – слова чоловіка про те, що ніхто так не любитиме вас як він і що ви, крім нього, більше нікому не потрібні. Якщо ви почуєте таку фразу на свою адресу – біжіть.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я