Гутерріш закликав Ізраїль припинити переселення

22

Антоніу Гутерріш закликав Ізраїль припинити переселення: Генеральний секретар ООН закликав правий релігійний уряд Ізраїлю «негайно та повністю припинити всю поселенську діяльність на окупованих палестинських територіях». Про це заявив його заступник речник Фархан Хак у Нью-Йорку. За його словами, Гутерріш стурбований рішенням ізраїльського уряду змінити процедури планування поселень. За його словами, очікується, що ці зміни прискорять поступ планів будівництва ізраїльських поселень на окупованому Західному березі, включаючи Східний Єрусалим.

Уряд прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху в неділю схвалив кроки щодо полегшення розширення поселень на окупованому Західному березі. Пропоселенський міністр фінансів Бецалель Смотрич оголосив про плани щодо просування будівництва тисяч нових одиниць житла на Західному березі. Міністерство закордонних справ Палестини засудило це рішення як небезпечне. На міжнародному рівні будівництво ізраїльських поселень піддається серйозній критиці.

Гутерріш також глибоко стурбований тим, що ізраїльська влада планує наступного тижня розпочати будівництво понад 4000 одиниць житла, додав Хак, згідно з заявою ООН. Поселення є «вопиючим порушенням міжнародного права». «Вони є основною перешкодою на шляху до досягнення життєздатного рішення на основі співіснування двох держав та справедливого, міцного та всеосяжного світу».

П’ятеро вбито під час військової операції на Західному березі

Тільки в понеділок щонайменше п’ятьох палестинців було вбито в запеклій перестрілці з ізраїльською армією в Дженіні на окупованому Західному березі. Дженін вважається оплотом палестинських бойовиків. У місті неодноразово відбуваються сутички із ізраїльськими військовими. Армія проводить нові рейди на Західному березі після серії нападів на ізраїльтян.

Ізраїль завоював Західний берег та Східний Єрусалим, серед інших місць, під час Шестиденної війни у ​​1967 році. Сьогодні там проживає близько 600 000 ізраїльтян у більш ніж 200 поселеннях. У 2016 році Рада Безпеки ООН назвала ці поселення порушенням міжнародного права та закликала Ізраїль припинити всю поселенську діяльність. Палестинці хочуть створити власну державу на Західному березі, у секторі Газа та Східному Єрусалимі.

Читайте також:  Таліби вбили понад 1000 мирних жителів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я