У передсвятковій метушні не завжди вдається встояти перед новорічними акціями та втриматись у рамках розумного. Ці сім порад допоможуть підготуватися до свят та не піти у мінус.
Сплануйте бюджет заздалегідь
Щоб раптово не опинитися з порожнім гаманцем, краще заздалегідь встановити граничну суму, яку ви готові витратити на Новий рік та Різдво.
Можна по-старому розкласти готівку по конвертах. Або скористатися спеціальними мобільними програмами. Там можна додавати статті витрат, встановлювати за ними ліміт та бачити динаміку витрат.
Визначте головні статті витрат – наприклад, “подарунки”, “новорічний стіл” та “святкування”.
Як не прорахуй, але на Новий рік завжди хочеться чогось несподіваного — і без незапланованих витрат навряд чи вийде. Це не привід докоряти себе у марнотратстві. Просто заздалегідь визначте, скільки ви готові витратити на непередбачені витрати та святковий настрій та постарайтеся не виходити за межі цієї суми. Тоді ялинкова іграшка, десята гірлянда чи санки будуть на радість для всієї родини і не завдадуть удару по бюджету.
Не ведіться на передноворічні знижки
Заклики “Знижки 90% на все!” дуже привабливі, але насправді можуть виявитися лише хитрощами. Перед святами цінники нерідко спеціально завищують у кілька разів, щоби потім оголосити «розпродаж».
Придивіться до потрібних речей заздалегідь, сфотографуйте або запишіть їхню вартість і потім перевірте — справжній дисконт або лише хитрий маркетинговий хід.
Порівнюйте ціни
Одні й самі товари можуть коштувати по-різному в невеликих торгових точках, великих мережевих магазинах та в інтернеті. Іноді ціни можуть відрізнятися у півтора-два рази.
Не піддавайтеся святковому ажіотажу і не купуйте річ, що сподобалася відразу — краще спочатку порівняти всі варіанти.
Не вірте прикметам
Зустрічати рік Блакитного Водяного Тигра в бірюзовому светрі або сукні небесного кольору — кумедно, але не обов’язково.
Не варто сліпо дотримуватися традицій. 31 грудня — хороша нагода справді почати все по-новому — наприклад, стати вільним від стереотипів.
Не даруйте дрібнички
Полиці магазинів ломляться від фігурок порцелянових кошенят у новорічних шапочках, але не поспішайте їх скуповувати. До товарів із символікою наступного року завжди підвищений інтерес. І, як наслідок, на них завищений цінник.
Та й кому, окрім колекціонерів, потрібні подібні сувеніри. Вони припадають пилом у шафах, якщо, звичайно, їх не викинули відразу або не передарували комусь.
Купівля сувенірного тигра навряд чи може стати винятком. Якщо ви хочете заощаджувати і багатіти в новому році, то краще вибрати для цього інші способи – наприклад, відкрити вклад або картку з відсотком на залишок або індивідуальний інвестиційний рахунок.
Перетворіть упаковку подарунків на розвагу
Навіщо витрачатися на дорогі подарункові коробки та послуги з упаковки, якщо це можна зробити і самому? Ідеї оформлення та майстер-класи з упаковки можна знайти у відеороликах в інтернеті.
Щоб старання не пропали даремно, під час свята проведіть змагання на оригінальну обгортку. Знову ж таки, близькі та друзі зможуть оцінити ваші старання, творчий підхід та почуття гумору.
Святкуйте вдома
Святкувати будинки у колі близьких – економно. Стіл можна накрити разом, поділивши витрати. Або кожен сам приготує особливу частування для спільного столу.
Можна заощадити і на подарунках. Необов’язково купувати дюжину недорогих сувенірів всім. Буде краще, якщо кожен зробить один, але гідний презент. А кому він дістанеться — визначте в лотереї.
Наприклад, можна зіграти у «Таємного Санту. Це та сама лотерея, але учасники заздалегідь розігрують, хто і кому дарує подарунок.
Можна заздалегідь встановити приблизну вартість подарунків та залишити свої побажання – що хотілося б отримати від «Таємного Санти». Це відмінний спосіб і оптимізувати витрати, і розважитись.
Якщо дотримуватись цих порад, навчитися планувати бюджет і стежити за видатками, ваші фінансові рішення стануть більш продуманими та вдалими на весь рік.
.