ФРС США ухвалить рішення за ключовою процентною ставкою

1

Федеральна резервна система США підвищила відсоткові ставки до найвищого рівня за останні 22 роки, щоби взяти інфляцію під контроль. Проте економіка процвітає. Яке рішення ухвалить ФРС сьогодні?

ФРС США ухвалить рішення за ключовою процентною ставкою

Сьогодні Федеральна резервна система США оголосить про своє рішення щодо подальшого курсу грошово-кредитної політики. Аналітики очікують, що центральний банк найбільшої економіки світу вдруге поспіль залишить ключову відсоткову ставку без змін.

В результаті вона залишиться в діапазоні від 5,25 до 5,5% – найвищому за останні 22 роки. Федеральна резервна система (ФРС) підвищувала ключову процентну ставку одинадцять разів за 16 місяців. Однак у вересні вона зробила паузу, як і у червні. Це буде перший випадок з початку минулого року, коли ФРС залишить ключову процентну ставку без змін два рішення поспіль.

Ухвалюючи рішення, ФРС зважує ризик інфляції та небезпека надмірного зниження економіки. Підвищення відсоткових ставок уповільнює зростання цін, і навіть споживчих витрат, що є основою економіки США. Це пов’язано, зокрема, з тим, що купувати будинки та автомобілі в кредит стає дедалі дорожчим.

Інфляція знижується

З березня 2022 року ФРС підвищила ключову процентну ставку більш ніж на 5% пунктів у рамках боротьби із високим зростанням споживчих цін. Бурхлива інфляція була спровокована, зокрема, зростанням цін на енергоносії після нападу Росії в Україну.

Останні економічні дані показали, що хоча інфляція залишається вищою за цільовий рівень ФРС, вона знижується – і в той же час економіка знаходиться на високому рівні. Незважаючи на високі відсоткові ставки, влітку валовий внутрішній продукт зріс на 4,9% у річному обчисленні, порівняно з попереднім кварталом. Це було найсильніше зростання найбільшої економіки світу за останні сім кварталів. Економісти очікували, що в середньому зростання становитиме лише 4,5%.

Читайте також:  Від голоду страждають чверть мільярда людей

Бум в економіці США несе у собі ризик того, що інфляція може знову прискоритись. Питання майбутнього у тому, чи вважатиме ФРС необхідним у подальшому підвищувати відсоткові ставки. З іншого боку, останнім часом знову зросла кількість дефолтів за кредитами, а в опитуваннях споживачів дедалі частіше йдеться про обмеження фінансових можливостей. Це може свідчити про можливе зниження споживчих витрат навіть без підвищення ставок.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :