Фрідріх Мерц запропонував підвищити ставку Hartz IV

10

Замість закону про Bürgergeld.

Мерц запропонував підвищити ставку Hartz

Між коаліцією «світлофора» та опозицією досі немає згоди щодо закону про Bürgergeld. Тому як компроміс лідер ХДС Фрідріх Мерц запропонував підвищити ставку Hartz IV.

“Світлофор” має намір замінити Hartz IV на Bürgergeld, або “дохід громадянина”, 1 січня 2023 року. Однак фракція ХДС/ХСС, як і раніше, відкидає подібне рішення.

Мерц запропонував підвищити ставку Hartz IV: «тільки після ми зможемо говорити про системну зміну»

Замість того, щоб замінити Hartz IV на Bürgergeld, Фрідріх Мерц запропонував підвищити ставку існуючої допомоги. Політик додав, що депутати фракції ХДС/ХСС підтримали таку ініціативу.

Лідер ХДС Фрідріх Мерц запропонував підвищити ставку Hartz IV до 1 січня 2023 року.  Фото: P365/shutterstock.com

Мерц наполягає на тому, щоб ставка стандартної допомоги була збільшена якнайшвидше. На думку політика, це має статися не пізніше 1 січня 2023 року.

“І тільки після ми зможемо говорити про системну зміну”, – сказав Мерц, маючи на увазі трансформацію Hartz IV в Bürgergeld. Депутат також згадав пункти законопроекту, з якими політики ХДС/ХСС не згодні. Серед них: періоди очікування платежів та допустимі розміри активів одержувачів.

Bürgergeld – це «неправильний стимул»

Нагадаємо, що Bürgergeld є одним із основних проектів соціальної політики коаліції «світлофора». Згідно з планами уряду, подібні зміни дадуть одержувачам можливість зосередитися на підвищенні кваліфікації, продовженні освіти та пошуку роботи.

Крім цього, на одержувачів Bürgergeld буде чинитися менший тиск з боку центрів зайнятості. Більше того, можливість застосування санкцій буде виключена. При цьому стандартна ставка допомоги збільшиться. Так, одна людина щомісяця отримуватиме 502 євро, замість 449 євро.

Проте представники ХДС/ХСС заявили, що вони заблокують закон про Bürgergeld у бундесраті, якщо його зміст не зміниться. Мерц заявив, що у зв’язку з цим фракцію підтримали професійні асоціації та муніципальні зонтичні організації Німеччини.

Читайте також:  Тайм-аут Бориса Пальмера закінчується 3 липня

Bürgergeld — це, насамперед, неправильний стимул, — заявив політик. Нагадаємо, що ХДС/ХСС також вимагають змінити зміст закону щодо передбачених санкцій. При цьому, на думку політиків, поправки, які вже запропонував уряд ФРН, не покращать ситуацію.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я