Франція хоче підвищити пенсійний вік до 64 років

29

Французький уряд хоче поступово підвищити пенсійний вік на два роки (до 64 років) за допомогою спірної реформи. Як заявила в Парижі прем’єр-міністр Елізабет Борн, віковий ценз має підвищуватися на три місяці на рік, досягнувши 64 років у 2030 році.

Винятки мають бути зроблені для людей із проблемами зі здоров’ям та тих, хто рано починає трудове життя. Вона назвала план правоцентристського уряду під керівництвом глави держави Еммануеля Макрона проектом рівноваги, справедливості та соціального прогресу.

Нині пенсійний вік у Франції становить 62 роки. Ті, хто в цьому віці не виплачував достатньо довго, щоб мати право на повну пенсію, можуть у деяких випадках працювати довше. У віці 67 років люди мають право на повну пенсію, незалежно від того, як довго вони платили у програму – уряд хоче зберегти це, але кількість років, протягом яких вони повинні платити у програму до цього, має збільшуватись швидше, ніж планувалося раніше.

Для деяких професійних груп у Франції є індивідуальні пенсійні системи з привілеями. Борн оголосив, що хоче скасувати більшість із них. А уряд хоче збільшити мінімальну пенсію приблизно до 1200 євро на місяць.

Макрон та уряд змушені боротися на два фронти

Уряд обґрунтував свої дії тим, що французька пенсійна система не фінансує себе у довгостроковій перспективі. Міністр економіки Бруно Ле Мер заявив, що за нинішньої системи у 2030 році буде накопичено дефіцит у розмірі 13,5 млрд євро.

Вже у свій перший термін президент Макрон хотів реформувати пенсійну систему. Протягом кількох місяців люди проводили демонстрації проти його флагманського проекту. Реформа справді пройшла через парламент, але була відкладена через пандемію Корони.

Читайте також:  "Путін програє цю війну на полі бою"

Щоб реформа не провалилася вдруге, Макрон та уряд мають боротися на двох фронтах. У Національних зборах, де вони вже не мають абсолютної більшості після парламентських виборів у червні, вони сподіваються на схвалення консерваторів. Водночас, величезні протести можуть знову загрожувати.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я