Дослідження: інтервальне голодування покращує стан здоров’я та знижує втому

35

Згідно з нещодавнім дослідженням німецьких учених, інтервальне голодування в режимі 16:8 може призвести до ряду позитивних результатів для здоров’я та знизити загальну втому.

Учасники дослідження голодували по 16 годині п’ять днів на тиждень протягом трьох місяців. Після цього кілька маркерів гарного здоров’я у них покращали, а маркер, відомий як пухлинна прогресія, пішов на спад, пише Lifehacker.

Інтервальне голодування останнім часом стало однією з найпопулярніших дієт у західних культурах. Цьому сприяла низка досліджень, у яких йшлося про прискорення зниження ваги. Наскільки велика користь для втрати зайвих кілограмів у порівнянні зі звичайним дефіцитом калорій, достеменно невідомо, але вчені з Університету Майнца вивчили потенційну користь для здоров’я, яке може мати інтервальне голодування.

За весь період їх дослідження 30 учасників дотримувалися режиму 16:8 та проходили анкетування, де оцінювали свою втому та загальний стан. Також вони постійно брали кров для аналізу біомаркерів. Кожен учасник мав дотримуватись свого звичайного способу життя.

Згідно з даними анкетування:

  • Середній учасник дослідження відчув поліпшення самопочуття майже на 20% за всіма показниками, включаючи фізичне та психічне здоров’я. В основному для цього результату потрібно було до чотирьох тижнів, але деякі помітили відчутні покращення вже за два тижні.
  • Після трьох місяців дієти спостерігалося відносне зниження розумової втоми приблизно на 40%, хоча через два тижні суттєвих відмінностей не було.
  • Також спостерігалося значне зниження рівня ІФР-1 гормону, схожого на інсулін, який відіграє роль у розвитку пухлин.

Результати показали, що переривчасте голодування є безпечним і може сприяти поліпшенню здоров’я, зазначили автори роботи. Однак вони додали, що розмір вибірки у дослідженні був занадто малий, щоб зробити остаточні висновки щодо ефективності дієти.

Читайте також:  100 г вуглеводів на день – це багато чи мало?

Проте дослідження продемонструвало вимірні відмінності в крові учасників, тому позитивний ефект все ж є — як мінімум для деяких людей.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я