Дефолт дедалі ближче: Байден знову намагається домовитися

45
Дефолт дедалі ближче: Незадовго до важливої ​​закордонної поїздки президент США Джо Байден намагається знайти вирішення спору про стелі боргу США. Сьогодні він знову запрошує високопоставлених республіканців та демократів на зустріч до Білого дому. Минулого тижня вже була така зустріч – без прориву. Для уряду Байдена дефолт США – це варіант. А якщо стеля боргу не буде піднята найближчим часом, це може статися.

Для президента США час підтискає з іншої причини: у середу він хоче вирушити на саміт G7 до Японії, а звідти до Австралії із зупинкою в Папуа-Новій Гвінеї. Під час поїздки його можливість особисто займатися внутрішніми справами буде певною мірою обмежена.

США не можуть брати нові борги

У США парламент встановлює стелю боргу через нерегулярні проміжки часу та визначає, скільки грошей може зайняти уряд. Наразі стеля боргу становить близько 31,4 трильйона доларів США (близько 28,6 трильйона євро). Тим часом ця стеля боргу досягнута, і Казначейство США змушене використовувати резерви капіталу – тому що США тепер не можуть брати нові борги для оплати своїх рахунків. Щоб підняти стелю боргу, Байдену та його демократам потрібні республіканці у Конгресі. Проте республіканці виступають проти підвищення стелі без суттєвого скорочення деяких державних витрат.

Для того, щоб знайти вирішення спору, Байден запросив на зустріч на найвищому рівні лідера республіканців у Палаті представників Конгресу США Кевіна Маккарті. Останній не висловив особливого оптимізму щодо майбутньої зустрічі: «Я, як і раніше, вважаю, що ми далеко один від одного», – заявив республіканець учора у Вашингтоні. Байден, навпаки, у вихідні був налаштований стримано оптимістично. “Ми робимо успіхи”, – сказав він. Але «камінь спотикання» ще не досягнуто».

Читайте також:  Від довіреної особи до зрадника: Пригожин та Путін

Дефолт може спровокувати світову фінансову кризу

Міністр фінансів США Джанет Йєллен попереджає про можливий дефолт уряду вже 1 червня. Дефолт найбільшої економіки світу може спровокувати світову фінансову кризу та серйозний економічний спад. США більше не зможуть оплачувати більшість своїх рахунків – у результаті мільйони людей можуть втратити роботу.

У 2011 році, коли новообрана республіканська більшість у Конгресі відклала підвищення стелі боргу, кредитний рейтинг США був знижений єдиний раз в історії. Суперечки про стелю зазвичай жорстоко ведуться до останньої хвилини. Досі доленосного дефолту не було.

Байден висловив готовність обговорити питання економії і з республіканцями – “але не під загрозою дефолту”. Демократ також не виключив скасування майбутніх закордонних поїздок, якщо суперечка не буде врегульована. Проте директор із комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі вчора висловив оптимізм, що цього не буде необхідності. “Ми плануємо продовжити цю поїздку, як і було заплановано”, – сказав він. На даний момент, за його словами, немає планів перервати поїздку. Кірбі зазначив, що за будь-якої поїздки президента – неважливо, коли і куди – події будинку можуть вплинути на планування.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я