Ці акумулятори та батареї скоро перестануть продаватися

11
батарейки

З 18 лютого на споживачів чекають зміни при купівлі батарейок та акумуляторів: нові правила ЄС означають, що деякі продукти більше не продаватимуться. Ось що зміниться.

У 2024 році на споживачів уже чекає низка змін: спочатку нова система депозитів для молочних продуктів, а тепер нова постанова ЄС про батареї та акумулятори. Йдеться про Постанову про батареї, яка набула чинності 17 серпня 2023 року. Ці акумулятори та батареї скоро перестануть продаватися.

З 18 лютого розпочнуться конкретні наслідки рішення ЄС для споживачів.

Ці акумулятори та батареї скоро перестануть продаватися

Що змінить закон ЄС із лютого: “Zeit Online” описує новий закон ЄС про батареї як “ймовірно, один із найдружніших до споживача серед усіх нормативних актів”. QR-код з інформацією про батарею або мобільні телефони з батареями, які кожен може отримати самостійно, – це лише два з багатьох нововведень, введених законом ЄС. Ціль – захистити довкілля від ще більшої кількості електронних відходів.

Споживачі, найімовірніше, помітять перші зміни з 18 лютого: під час походу в магазин або при замовленні через Інтернет.

З 18 лютого всі продавці та виробники батарейок мають забезпечити їх повернення. У супермаркетах та дискаунтерах, таких як Kaufland та Lidl, вже встановлені спеціальні контейнери для збору батарейок, починаючи не пізніше 2022 року. У майбутньому контейнери для збору будуть зобов’язані встановити інші торгові точки.

Новий закон ЄС зобов’язує інтернет-магазини приймати використані акумулятори

Це правило поширюється і на інтернет-магазини. Усі інтернет-магазини, що продають батареї та акумулятори, повинні також приймати їх назад. Покупці можуть зробити це, безкоштовно відправивши свої старі батареї продавцю поштою. Інтернет-магазини повинні мати можливість гарантувати це з 18 лютого.

Читайте також:  Лицарський меч віком тисячу років виявили на південному заході Польщі

Чи є поштові витрати дійсно безкоштовними для споживача, ще потрібно з’ясувати, але, за інформацією «express.de», деякі онлайн-провайдери вже пообіцяли покрити ці витрати.

Постанова про батареї: ці акумулятори та батареї скоро перестануть продаватися

З 18 серпня набувають чинності додаткові положення ухвали ЄС. Вони включають обов’язкове маркування акумуляторів із зазначенням номера продукту, серійного номера або номера партії, а також повної контактної інформації виробника або імпортера. Також обов’язковим стане маркування CE.

Той, хто не відповідатиме цим вимогам, втратить право продавати свої товари в ЄС. Це може торкнутися дешевих акумуляторів і, зокрема, батарей Далекого Сходу.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я