Число загиблих внаслідок насильства з боку поліції у США зростає

21

Згідно з результатами дослідження, у 2022 році американські поліцейські при виконанні вбили більше людей, ніж за попередні десять років. Некомерційна ініціатива Mapping Police Violence зафіксувала 1176 випадків, коли співробітники поліції вбивали людину в США при виконанні службових обов’язків – більше трьох на день. У 2021 році цей показник становив 1145. Двадцять чотири відсотки вбитих були чорношкірими, хоча вони становлять лише 13 відсотків від загальної чисельності населення.

З моменту початку збору статистики у 2013 році звинувачення проти співробітників поліції було висунуто менш ніж у двох відсотках випадків, повідомили далі активісти руху проти насильства з боку поліції. Тільки приблизно третину випадків напад відбувався після підозри у скоєнні насильницького злочину; в більшості випадків людей було вбито, наприклад, під час контролю дорожнього руху, після порушення громадського порядку або перевірки психічного здоров’я. У статистиці реєструються жертви, вбиті як зі зброєю, так і без зброї, але не внаслідок нещасних випадків, пояснюють автори на своєму сайті.

Газета «Вашингтон пост» також збирає дані про смерті, спричинені поліцейським насильством, з 2015 року, але реєструє лише смерті, спричинені вогнепальною зброєю. У 2022 році, за даними газети, таких випадків було 1090, що також є найвищим показником з початку ведення статистики.

У 2019 році дослідження Ратгерського університету показало, що в середньому один із тисячі чорношкірих чоловіків у США гине від рук поліцейських. За даними роботи, опублікованої в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, для небілих людей насильство поліції є однією з основних причин смерті в США.

.

Читайте також:  Путін здійснив несподіваний візит до окупованої України

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я