Чи не надто старий “Сонний Джо”

18

Джо Байден святкує свій 81 день народження. Чи доречно йому знову йти до Білого дому?

Вибори 2024 у США: Чи не надто старий «Сонний Джо»

Джо Байдену, як чинному президенту США, випала честь знову балотуватися до Білого дому – попереду вибори 2024 року у США. Однак його похилий вік, словесні помилки та фізичні невдачі викликають глузування та знущальні коментарі з боку конкурентів. Демократи шукають альтернативу – чи зможе він перемогти Дональда Трампа?

Він жартує про свій похилий вік. Він ігнорує його. Або подає це як доказ мудрості та досвіду. Але виборці вельми скептично ставляться до віку президента США Джо Байдена, якому у понеділок виповнюється 81 рік і який хоче переобратися за рік. Багато хто запитує, чи вистачить у демократа сил ще на чотири роки перебування в Білому домі. А багато прихильників партії хотіли б бачити в гонці свіжішого кандидата.

Проте Байден, як чинний президент, має безумовну прерогативу балотуватися знову. І неважливо, що він уже є найстаршим президентом в історії США, а наприкінці можливого другого терміну йому буде 86 років.

Мовні промахи Байдена вже давно викликають глузування та знущальні коментарі з боку його політичних суперників. Колишній віце-президент часто виглядає стомленим, йому важко вільно формулювати довгі речення. Не обійшлося і без запинок, у тому числі під час посадки в президентський літак Air Force One, де він тепер користується нижнім входом, щоб пройти менше сходинок.

Насмішки і з боку 77-річного Трампа, що носить перуку.

Це справжнє свято для опозиційних республіканців, які заперечують, що Байден фізично та психічно готовий до виконання, можливо, найскладнішої роботи у світі. Колишній президент Дональд Трамп зараз любить демонструвати своїм прихильникам гротескні імітації свого наступника на посаді, якого він хоче викинути з Білого дому 5 листопада 2024 року.

Читайте також:  Індія скоро змінить Китай на посту густонаселеної країни світу

Ні його самого, ні його шанувальників, схоже, не хвилює, що правий популіст у свої 77 років уже немолодий і раз у раз робить лінгвістичні промахи. Згідно з опитуванням, проведеним у вересні, 74% виборців вважають Байдена занадто старим для чергового президентського терміну. Для Трамп цей показник становить лише 50%.

Багато хто також запитує, як Байден впорається з подвійним тягарем – бути президентом і кандидатом у президенти. Аналітичний центр Brookings нещодавно написав, що Байдену доведеться з’являтися на публіці «не менше ніж п’ять разів на тиждень» під час виборчої кампанії, щоб переконати виборців у своїй життєздатності. Жодні самозневажливі жарти про те, що йому «800 років» – чи він виглядає на 30 – не допоможуть.

Вибори 2024 у США: Економічна політика не сприяє зростанню популярності

Окрім похилого віку, проблемою для Байдена є економічна ситуація. Справді, США переживають бурхливе економічне зростання та низький рівень безробіття. Однак різке зростання споживчих цін особливо непокоїть багатьох громадян, і в цьому вони звинувачують президента. Економічна політика Байдена, що рекламується Білим домом як «байденоміка» і передбачає масштабні інвестиції у відновлювані джерела енергії, не вражає виборців.

І тому Байден, який переміг Трампа на спірних президентських виборах 2020 року, дедалі частіше сприймається багатьма демократами як важка ноша. Недавнє опитування викликало переполох у правлячій партії, показавши, що Байден відстає від Трампа в п’яти із шести особливо спірних і потенційно вирішальних штатів.

Однак за зачиненими дверима йде ремствування: демократи розуміють, що, відкрито сумніваючись у кандидатурі свого старого президента, вони грають на руку республіканцям. Тим більше, що постає питання про альтернативи. Віце-президент Камала Харріс, на яку покладалися великі надії, залишилася блідою на невдячній посаді та має ще нижчі рейтинги популярності, ніж Байден. Якщо Байден зненацька вибуває з президентських перегонів до виборів 2024 року, то Харріс залишається його природним наступником.

Читайте також:  Лавров захистив вторгнення в Україну перед ООН

Таємний пошук альтернативного кандидата

Однак називаються й інші імена – зокрема ім’я губернатора Каліфорнії Гевіна Ньюсома. Неодноразово йшлося про «тіньову виборчу кампанію» харизматичного політика, за допомогою якої Ньюсом хоче позиціонувати себе як можлива заміна Байдена. Наприкінці листопада 56-річний губернатор хоче провести телевізійну дуель з архіконсервативним губернатором Флориди Роном ДеСантісом, який посідає друге місце після Трампа у перегонах кандидатів від республіканців.

Ньюсом наполягає на тому, що він хоче лише допомогти Байдену у виборчій кампанії та не планує висувати власну кандидатуру. Однак немає сумнівів у тому, що амбітний губернатор має фундаментальні амбіції на Білий дім, ймовірно, з прицілом на 2028 рік.

Поки що Байдену доводиться боротися з численними сумнівами. Але сам президент та його оточення ставляться до цього спокійно. Вони зазначають, що попередні президенти, такі як Барак Обама, за рік до виборів також показували погані результати у опитуваннях і все одно були переобрані. Байден не хоче визнавати принаймні перед зовнішнім світом, що його похилий вік може стати вирішальною відмінністю та недоліком.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я