Бюджетна політика: ВДП закликає “зелених” поступитися

16

СвДП не хоче поступатися у суперечці за направлення у світлофорній коаліції щодо бюджетної політики та закликає «зелених» поступитися. Провідні політики лібералів вкотре виключили підвищення податків – і водночас вимагали суворого дотримання закріпленого у Основному законі боргового гальма, що дозволяє федеральному уряду брати нові кредити лише у обмежених межах.

“Говорити про підвищення податків зараз, у нинішній напруженій ситуації, було б отрутою для Німеччини як місця ведення бізнесу”, – сказав генеральний секретар ВДП Біжан Джір-Сарай в інтерв’ю газеті “Rheinische Post”. «Ми повинні чітко визначити пріоритети витрат у рамках конституційно закріпленого боргового гальма, щоб мати змогу врахувати збільшені потреби, наприклад, в оборонному секторі чи освіті».

Зіткнення Хабека та Лінднера

Лідер парламентської фракції ВДП Крістіан Дюрр назвав узгоджені в березні основні положення бюджету “розумною основою для нашого державного бюджету” і заявив газетам Funke Mediengruppe, що він “здивований тим, що “зелені” ставлять їх під сумнів майже через рік після укладання угоди”.

Наразі ведуться переговори щодо оновлення контрольних показників та бюджету на 2024 рік, граничний обсяг якого становить близько 424 мільярдів євро. У ході розробки бюджету міністр економіки Роберт Хабек («зелені») та міністр фінансів Крістіан Лінднер (СвДП) вступили у запеклу бій. Основне питання полягає в тому, чи можна і як збільшити доходи та які проекти мають бути пріоритетними. Відомства мають додаткові побажання на мільярди.

Підготовка бюджету на 2024 рік – «серйозний виклик

«У коаліційній угоді партія світлофора домовилася про спільні проекти, які ми хочемо реалізувати у цьому законодавчому органі. Для нас коаліційна угода продовжує залишатися основою для подальшої підготовки бюджету», – заявив «Rheinische Post» головний спеціаліст із бюджету СДПН Денніс Роде. “Водночас, звичайно, ми повинні стежити за тим, щоб при плануванні бюджету враховувалися кошти, необхідні для фінансування поточних завдань”, – сказав він.

Читайте також:  Шольц про помірність під час голосування в ООН

Зважаючи на додаткове навантаження на бюджет, наприклад, через значні додаткові вимоги до процентних видатків, підготовка бюджету в 2024 році буде «великим викликом». Тим не менш, він упевнений, що федеральний уряд закладе хорошу основу для подальшого обговорення бюджету, прийнявши рішення за основними показниками в березні.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я