Бремен у неділю обере земельний парламент

33

Очікується невелика перевага постійної урядової партії СДПН над ХДС.

 

Бремен у неділю обере земельний парламент

У Бремені, найменшій землі Німеччини, у неділю відбудуться вибори до земельного парламенту – Бреміше Бюргершафт. Згідно з опитуваннями, очікуються близькі перегони – з невеликою перевагою постійної урядової партії СДПН над ХДС. Це змінить ситуацію після 2019 року. Тоді християнські демократи вперше стали найсильнішою силою у ганзейському місті. Проте вони залишилися поза урядом, оскільки СДПН, «зелені» та Ліва партія сформували коаліцію.

Мер міста Андреас Бовеншульте (57) від СДПН тепер уперше має захищати свою посаду від претендента від ХДС Франка Імхоффа (54). Канцлер Олаф Шольц очікується сьогодні у ганзейському місті, щоби підтримати Бовеншульте в останньому ривку виборчої кампанії. Очікується, що лідери партії Саскія Ескен та Ларс Клінгбайль також виступлять на ринковій площі перед історичною ратушею Бремена.

За даними виборчої адміністрації, у двох містах землі – Бремені та Бремерхафені – можуть проголосувати 462 тисячі осіб. Ще 33 тисячі громадян ЄС мають право голосувати на місцевих виборах, які відбуваються водночас.

AfD не допущена до участі

Особливістю виборів у Бремені є те, що AfD заблокувала свою участь внутрішніми суперечками. Натомість рейтинги правого популістського об’єднання виборців Bürger in Wut (BiW) зросли. Багато виборців AfD тепер хочуть віддати свій голос BiW, проаналізував інститут опитувань Forsa.

На парламентських виборах 2019 року ХДС набрав 26,7%. СДПН опустилася до попереднього бременського мінімуму 24,9 %. Зелені» отримали 17,4%, Ліва партія – 11,3%. АфД з 6,1% вперше досягла парламентської сили, ВДП отримала 5,9%. БіВ також отримала мандат, оскільки у виборчому окрузі Бремерхафен вони подолали 5% бар’єр.

Читайте також:  Офіцер із захисту даних забороняє фан-сторінку федерального уряду у Facebook

СДПН попереду у опитуваннях

В опитуваннях, проведених останніми тижнями, СДПН зміцнила свою невелику перевагу над ХДС. Нещодавно у четвер «Політбарометр» ZDF показав, що партія схвалює 29 %, а ХДС – 26 %. Зелені» отримали б 13%, Ліва партія – 11, ВДП – 6 та БІВ – 10%. Це означає, що на додаток до можливості трипартійної коаліції під керівництвом СДПН, більшість буде за коаліцію СДПН та ХДС. На питання про те, кого б вони віддали перевагу як главі уряду, чинний представник СДПН Бовеншульте явно випередив претендента від ХДС Імхоффа (23%), набравши 60%.

Оскільки у 2019 році у землі Бремен був своєрідний настрій змін, явка тоді зросла до 64,1 %. На цей раз очікується нижча явка. У 2015 році проголосували 50,2% мешканців Бремена.

У ході виборчої кампанії Бовеншульте поставив свою репутацію мера на карту. ХДС та ВДП звинувачували СДПН у поганій ситуації у бременських школах, які часто відстають у порівнянні освітніх закладів.

На завершення передвиборної кампанії СвДП у п’ятницю ввечері до Бремена мають приїхати федеральні віце-канцлери Вольфганг Кубіцкі та Йоханнес Фогель. Зелені очікують у суботу державного міністра культури Клаудію Рот.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я