Боротьба з курінням у Німеччині: яка нова ініціатива ЄС?

6

Німці відомі тим, що люблять викурити одну-дві сигарети поза барами чи кафе, а в деяких місцях навіть усередині пабів. Ми розглянемо, що означає для Німеччини новий крок ЄС щодо продовження заборони куріння.

Боротьба з курінням у Німеччині: яка нова ініціатива ЄС?

Той, хто бував у Німеччині, знає, що куріння залишається популярним проведенням часу для багатьох: люди закурюють на вулицях, на терасах кафе, на станціях метро і навіть у деяких пабах.

Нове дослідження Європейської комісії щодо ставлення до тютюну показало, що майже чверть (24 відсотки) населення Німеччини курить. Така сама частка зареєстрована в Іспанії та Італії. Найбільше курців у Болгарії, де, як кажуть, курять 37 відсотків населення, та у Греції (36 відсотків). Країна з найменшою кількістю курців — Швеція із вісьмома відсотками.

Фото: Julian Stratenschulte/dpa

Чи є у Німеччині заборона на паління у приміщеннях?

Це хороше питання, тому що правила збивають з пантелику. У Німеччині є заборона на паління в приміщеннях, хоча вона, схоже, набагато м'якша, ніж у більшості інших західних країн.

У липні 2007 року федеральний уряд ухвалив новий закон про захист некурців. Воно закликало землі встановити власні правила куріння у пабах.

Баварія, Північний Рейн-Вестфалія та Саар вирішили: курити не можна ні в яких пабах та ресторанах.

Проте в інших землях, хоча там і діють правила, вони набагато м'якіші, і курити, як і раніше, можна в деяких ресторанах, барах, клубах та інших громадських місцях.

Наприклад, іноземці, які приїжджають до Берліна, часто дивуються, виявивши, що куріння цигарок у приміщенні є загальноприйнятою частиною культури нічного життя.

То який план Комісії?

План закликає країни ЄС:

  • Розширити сферу дії політики боротьби з курінням на основні відкриті простори, включаючи відкриті зони відпочинку для дітей, такі як громадські ігрові майданчики, парки розваг та басейни, а також громадські будівлі, зупинки та станції громадського транспорту.
  • Поширити політику бездимного середовища на нові продукти, такі як тютюнові вироби та електронні сигарети, які все частіше охоплюють дуже молодих користувачів. Всесвітня організація охорони здоров'я нещодавно наголосила на негативних наслідках впливу вторинних викидів від цих продуктів, включаючи серйозні респіраторні та серцево-судинні проблеми.
Читайте також:  Як змінити задекларовану адресу місця проживання у Латвії?

Це остання частина Плану боротьби з раком, який ставить за мету створення «Покоління без тютюну» до 2040 року, де тютюн використовують менше п'яти відсотків населення. ЄС стверджує, що 700 000 людей щороку втрачають життя через споживання тютюну, а десятки тисяч смертей пов'язані з пасивним курінням.

Однак правила ЄС не є юридично обов'язковими, і держави-члени повинні виконувати їх, якщо вирішать, або ж вони можуть просто ігнорувати їх.

Яка реакція Німеччини?

Після пропозиції ЄС у Німеччині активно обговорюють продовження заборони куріння.

Соціал-демократи (СДПН) та Зелені, які нині входять до правлячої коаліції зі Вільними демократами (СвДП), підтримують цей план.

«Ніхто не повинен мимоволі зазнавати впливу шкідливого диму від сигарет, електронних сигарет та інших парових продуктів»– Заявив політик з питань охорони здоров'я від СДПН Дірк Хайденблут в RND. «Тому має сенс запровадити загальну заборону на паління та вейпінг скрізь, де діти, молодь та дорослі, які не палять, змушені проводити час».

Хайденблут виступив за впровадження останніх рекомендацій Комісії ЄС до національного законодавства Німеччини.

Експерт із захисту прав споживачів партії «Зелені» Лінда Хайтманн заявила, що необхідно посилити захист від пасивного куріння.

«Я веду кампанію за це разом із моєю парламентською групою»– сказала вона щодо плану ЄС. «Я також борюся за заборону ароматизаторів для електронних сигарет на ринку, оскільки вони мають солодкий запах та смак і, отже, мають значний потенціал для використання».

Тим часом інші вважають, що це занадто обмежує свободу людей.

Міністр у справах Європи Гессена Манфред Пентц із ХДС заявив, що план ЄС «просто заходить надто далеко». Він додав: «ЄС давно критикують за втручання у багато сфер життя. Заборони на паління на відкритому повітрі безперечно відносяться до цієї категорії. Навіть якщо ми скрізь повісимо знаки про заборону куріння. Ми не можемо ефективно забезпечити дотримання цього, та й не маємо цього хотіти».

То чи змінить Німеччина колись свою культуру куріння?

Цікаво буде подивитися, чи буде вжито додаткових заходів щодо обмеження куріння в громадських місцях, враховуючи повільні темпи розвитку цієї теми в Німеччині.

Читайте також:  Правильне харчування при діабеті - 10 найкорисніших продуктів

Німеччина стала останньою державою-членом ЄС, яка заборонила рекламу тютюнових виробів на рекламних щитах у 2022 році, а потім у 2023 році була заборона на пристрої для нагрівання тютюну під час куріння. На початку 2024 року реклама електронних цигарок стала незаконною.

Ще одним аспектом культури куріння є те, що цього року вживання каннабісу стало легальним у Німеччині, хоча існують суворі правила щодо того, як його придбати та де можна курити.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я