Близько 100 людей загинули внаслідок пожежі на острові Мауї

29
пожежа на острові Мауї

Кількість загиблих унаслідок руйнівних пожеж на Гаваях продовжує зростати. Крім того, кілька людей, як і раніше, вважаються зниклими безвісти. Пошукові роботи в зонах пожеж тривають.

Майже через тиждень після початку руйнівних лісових і чагарникових пожеж в американському штаті Гаваї пошукові групи виявляють все нові тіла в згорілих районах острова Мауї. Кількість загиблих зросла до 99 осіб, повідомив американському телеканалу CNN губернатор штату Гаваї Джош Грін. З огляду на численні повідомлення про зниклих безвісти, він очікує нових жертв. За словами Гріна, у найближчі десять днів кількість загиблих може подвоїтися.

За його словами, рятувальники обходять постраждалі райони за допомогою пошукових собак, але пошук серед уламків і вугілля, що тліють, ускладнений. За словами Гріна, іноді через високу температуру собак можна було використовувати тільки протягом 15 хвилин.

В інтерв’ю CNN губернатор також відповів на критичні запитання про те, як могла статися ця катастрофа з такою кількістю жертв. Серед іншого, прозвучали звинувачення в тому, що на Мауї від самого початку не використовували сирени оповіщення. Крім того, місцева енергетична компанія не відключила мережу, незважаючи на сильний вітер, а стовпи, що впали, можуть стати причиною лісових пожеж. Грін наголосив, що вже через кілька днів після виникнення пожеж він почав всебічне розслідування. За його словами, сильна спека могла стати причиною відмови сирен оповіщення.

Збитки обчислюються мільярдами

Президент США Джо Байден уже через два дні після початку пожеж пообіцяв жителям Гаваїв допомогу в ліквідації наслідків стихійного лиха. За словами глави Національного агентства з управління надзвичайними ситуаціями (Fema) Дінна Крісвелла, зараз на місці працюють понад 300 осіб. За її словами, серед першочергових завдань – забезпечення житлом, зокрема робота з готелями і приватними домовласниками. Управління приймає заявки на отримання допомоги, а також виділяє пряму допомогу для догляду за людьми.

Читайте також:  Інфляція в США трохи знизилася

За первинними оцінками експертів, економічний збиток від руйнівних пожеж може становити від 3 до 7,5 млрд. дол.

Особливо сильно постраждало невелике містечко Лахайна, в якому до катастрофи проживало 13 тис. осіб. Багато вулиць у ньому мають вигляд зони бойових дій. Центр міста був повністю зруйнований. Частково або повністю згоріло понад 2000 будівель.

Лісові пожежі спалахнули минулого вівторка в кількох місцях на Мауї та сусідньому острові Гаваї, що має таку саму назву, як і штат. Сильні вітри роздмухували полум’я, що призвело до його швидкого поширення. За даними влади, особливо сильну пожежу в Лагайні було ліквідовано до понеділка на 85%.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я