Білий або чорний: який хліб корисніший і чому

337

Хліб входить до щоденного раціону кожного з нас. Однак мало хто замислюється наскільки той поживний і який з його видів найкорисніший.

У чому користь хліба

Хліб цінується поживністю, тому що швидко насичує організм енергією та вгамовує голод. Цей продукт містить клітковину, необхідну для шлункової флори, яка впливає на міцність імунітету.

Також хліб багатий вітамінами груп В, Е, Н та А, йодом, кремнієм та насиченими жирними амінокислотами.

Однак не варто непосильно налягати на хлібобулочні вироби, тому що це може призвести до зайвої ваги. Хліб повинен становити менше ніж 5% денного раціону. Для дорослого – це три скибочки. Для людей із великими фізичними навантаженнями – п’ять.

Який хліб корисніший – чорний чи білий

Важливим є не колір хліба, а складові, з яких він приготовлений. Найкориснішим є цільнозерновий хліб. У такому зберігаються оболонки пшениці, багаті на вітаміни і корисні речовини. Такий хліб буде ще поживнішим, якщо випечений з додаванням різних круп і насіння, горіхів, висівками та сухофруктами.

Хліб з борошна грубого помелу корисніший, ніж з борошна вищого гатунку. Тому при покупці важливо читати на етикетці склад продукту.

Білий хліб в основному випікають саме з пшеничного борошна найвищого гатунку. Вона зберігається довше, ніж цільно зернове борошно, тому віддають перевагу виробникам. Але така мука майже не містить корисних елементів. У процесі помелу губляться мінерали та вітаміни. Відповідно випічка з неї поступається корисністю.

Вважаючи за краще білий хліб, враховуйте, щоб на першому місці за кількістю було пшеничне борошно не вищого, а хоча б першого сорту.

При виготовленні чорного хліба використовують житнє борошно, яке є грубішим, ніж пшеничне для білого. Завдяки цьому зберігається більше корисних речовин. Також чорний хліб менш калорійний, тому найкраще підходить людям, які сидять на дієтах. Але такий довше перетравлюється.

Читайте також:  Поради фанатам читання: як правильно зберігати улюблені книги

Однак важливо пам’ятати, що насправді виробники часто надають темного кольору хліба карамельними барвниками. Відповідно, колір не завжди свідчить, що у випічці багато клітковини.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я