Бербок у Фінляндії відвідала бункер на 900 000 осіб

45

Швеція та Фінляндія хочуть вступити до НАТО. Під час свого візиту Міністр закордонних справ Бербок висловила їм підтримку. У Гельсінкі вона спускається під землю, щоб почерпнути ідеї для дому.

 

Бербок у Фінляндії відвідала бункер на 900 000 осіб

Міністр закордонних справ Анналена Бербок (Зелені) прибула із візитом до Швеції. Її переговори з міністром закордонних справ Тобіасом Біллстремом у Стокгольмі, ймовірно, будуть присвячені запланованому прийняттю країни до НАТО. Швеція хоче приєднатися до західного військового альянсу разом із Фінляндією.

Під враженням від агресивної війни Росії проти України два партнери з ЄС подали спільну заявку на членство у травні 2022 року. Приєднання має бути ратифіковано всіма 30 нинішніми членами ЄС. 28 вже зробили це, тільки Угорщина та Туреччина ще не зробили цього.

Заперечень із боку Угорщини не очікується. З іншого боку, Туреччина довго блокувала північне розширення НАТО. Вона обґрунтовує свою позицію насамперед тим, що Швеція не вживає достатніх заходів проти терористичних організацій. Президент Реджеп Тайіп Ердоган має на увазі насамперед заборонену Курдську робочу партію PKK.

У понеділок, під час свого візиту до Фінляндії, Бербок наполягала на якнайшвидшому прийнятті обох країн. «На саміті Нато в Мадриді минулого літа ми спільно заклали основу вступу. І ми, звісно, ​​очікуємо, що всі члени НАТО виконають це рішення без подальших затримок», – сказала вона.

Бербок відвідала бункер

Після політичних переговорів у понеділок увечері Бербок завітала до величезних бункерних споруд під столицею Фінляндії. «З точки зору цивільної оборони Фінляндія є піонером у Європі та прикладом для наслідування для всіх нас», – сказала вона. Підземні споруди забезпечують простір для 900 000 осіб – більше за населення міста.

Читайте також:  188 афганців летять до Німеччини з обіцянкою прийняти їх у свої лави

У мирний час використовуються об’єкти, зокрема, як спортивні зали. Бербок оглянула поля для флорболу, різновиди хокею у закритих приміщеннях. У Фінляндії налічується 50 500 бункерів, у яких знайдуть притулок п’ять мільйонів. У Фінляндії проживає 5,5 мільйонів людей. Ці об’єкти було збудовано ще за часів холодної війни, коли Фінляндія зіткнулася з особливо сильною загрозою. Країна має кордон із Росією протяжністю близько 1340 км.

Бербок згадала цей довгий кордон у відповіді на запитання, чому Німеччина не має таких захисних споруд. Німеччина, за її словами, «на щастя, не наражалася в минулому на такий ризик, ми самі вразливі так само, як і інші країни». Однак вона також наголосила, що агресивна війна Росії проти України стала поворотним моментом. «Запобіжність – найкращий захист, особливо в наш час», – сказала вона.

У Німеччині у 2007 році було ухвалено рішення про закриття державних бомбосховищ. Цей процес було зупинено у березні 2022 року – після початку війни в Україні.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я