Белград оголосив про демонтаж барикад у Косові

19

Президент Сербії Олександр Вучич оголосив про демонтаж барикад, зведених етнічними сербами на півночі Косова. Це буде завершено найближчими 24–48 годинами, сказав він у четвер увечері, за повідомленням сербського державного телебачення РТС. Раніше він зустрівся з представниками косовських сербів у місті Рашка на півдні Сербії.

За останні три тижні сербські бойовики звели барикади в десятці місць на півночі Косова, зокрема перекрили шляхи до двох прикордонних переходів до Сербії. Вони протестували проти арешту колишнього сербського співробітника косовської поліції, який, на думку косовської влади, організував напади на виборчий орган. У середу суд у Приштині відпустив колишнього чиновника під домашній арешт.

Косово, яке сьогодні населяють майже виключно албанці, раніше належало до Сербії, а з 2008 року є незалежним. Сербія досі не змирилася із цим і претендує на територію країни. Територія на північ від розділеного міста Митровиця населена майже виключно сербами. Белград неодноразово вдавався до допомоги тамтешнього населення для нагнітання напруженості та заворушень.

Читайте також:  Новорічне звернення Володимира Зелінського Новий рік на війні

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я