Бажаєте жити довше? Дослідження показує, що навіть однохвилинні сплески активності йдуть на користь

13

У новому дослідженні вчені з університету Сіднея підтвердили, що однохвилинні сплески фізичної активності протягом дня здатні знижувати ризик смертності від усіх причин. Робота представлена ​​у журналі Nature Medicine.

Основна увага в цьому дослідженні приділялася енергійній уривчастій фізичній активності. Як приклад наводиться біг за автобусом чи навіть якась дуже активна гра з дітьми. Щоб вивчити користь від таких сплесків, вчені використали дані наручних трекерів 25 000 осіб, які не займалися фізичними вправами або спортом у вільний час, повідомляє Lifehacker.

Приблизно у 89% всіх піддослідних була якась нетривала активність протягом дня, і 93% їх тривала менше хвилини. Це відбувалося в середньому вісім разів на день і в сумі виходило близько шести хвилин.

Маючи дані про стан здоров’я за семирічний період спостереження, вчені змогли вивчити взаємозв’язок між такою активністю та ризиком передчасної смерті від раку, серцево-судинних захворювань та загальної “смертності від усіх причин”.

З 852 смертей, зареєстрованих під час наступного спостереження, вчені виявили, що всього три сплески енергійної активності протягом дня були пов’язані зі зниженням смертності від усіх причин та раку на 38%, а також зі зниженням ризику смертності від серцево-судинних захворювань на 48% .

11 сплесків активності на день корелювали зі зниженням ризику смерті від серцево-судинних захворювань на 65% та зниженням ризику розвитку раку на 49% порівняно з повною відсутністю активності. Вчені також порівняли ефекти від однохвилинної активності з даними 62 000 осіб, які регулярно займалися фізичними вправами, і виявили, що їх результати були схожими. “Наше дослідження показує, що переваги, аналогічні високоінтенсивним інтервальним тренуванням, можуть бути досягнуті за рахунок збільшення інтенсивності випадкових дій, що виконуються у повсякденному житті, і чим їх більше, тим краще. Декілька дуже коротких підходів загальною тривалістю від трьох до чотирьох хвилин на день можуть мати велике значення, і є багато щоденних занять, які можна виконувати так, щоб підвищити частоту серцевих скорочень на хвилину або близько того», – каже Еммануель Стаматакіс, провідний автор дослідження.

Читайте також:  ООН закликає талібів дотримуватися прав жінок

Іншими словами, якщо ви протягом дня можете щось робити швидше і енергійніше, варто спробувати — від цього буде користь.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я