Байден: ізраїльтяни та палестинці повинні жити у мирі та стабільності

63
Байден ізраїльтяни та палестинці повинні жити у мирі та стабільності

Американський лідер перед від’їздом до Саудівської Аравії провів зустріч з Махмудом Аббасом, на якій зазначив, що палестинці та ізраїльтяни заслуговують на те, щоб «користуватися однаково свободою та безпекою».

15 липня Білий дім повідомив, що у п’ятницю вранці президент Байден зустрівся з головою Палестинської адміністрації Махмудом Аббасом. В опублікованому прес-релізі йдеться, що Джо Байден наголосив на важливості зв’язків між «палестинським та американським народами», і підкреслив, що він залишається вірним своєму прагненню до існування двох держав – ізраїльської та палестинської, з урахуванням територіальних коректив, затверджених за взаємною згодою.

Президент Байден, також сказано в прес-релізі, «підкреслив важливість прямих переговорів, які б призвели до [наявності] незалежної, суверенної, життєздатної, сусідньої з державою Ізраїль Палестинської держави, де обидві [держави] були б задоволені тим, що їхні межі безпечні і визнано, що дозволило б двом народам жити пліч-о-пліч у світі та стабільності».

«Під час зустрічі, – йдеться далі, – президент Байден висвітлив кілька ініціатив, здійснених Сполученими Штатами на підтримку палестинського народу. Президент Байден також обговорив питання, як залучити регіональні уряди та світову спільноту до того, щоб допомагати палестинському народу. Обидва лідери знову підтвердили, що палестинці та ізраїльтяни заслуговують на те, щоб мати однакову свободу, безпеку, процвітання і демократію. Президент Байден висловив переконання, що палестинський народ заслуговує на те, щоб жити гідно і мати можливості [для розвитку], вільно пересуватися і подорожувати, жити в районах, де можна почуватися в безпеці, і дати своїм дітям надію на те, що свого часу у них будуть такі самі свободи та можливість самовизначення, як і у їхніх сусідів.

Президент Байден повідомив президента Аббаса, що для того, щоб створити умови для переговорів, дуже важливо, щоб обидві сторони утрималися від односторонніх заходів. Він нагадав, що, згідно з позицією США, Єрусалим є столицею Ізраїлю, і політика Сполучених Штатів, як і раніше, будуватиметься на тому, що питання про конкретні суверенні кордони в Єрусалимі має вирішуватися за допомогою остаточних переговорів щодо статусу між ізраїльтянами та палестинцями».

Читайте також:  78-річна жінка пограбувала банк утретє

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я