Багато загиблих внаслідок зіткнень у Південному Судані

9

За даними влади, внаслідок запеклих зіткнень у Південному Судані загинуло щонайменше 60 осіб, серед яких багато жінок та дітей. Після нападу кількох сотень бійців молодіжного ополчення з неділі в адміністративному районі Великий Пібор у штаті Джонглей поранено ще близько 20 людей, повідомив Deutsche Presse-Agentur речник регіонального парламенту. Згідно із заявою, зіткнення тривали.

Декілька сіл навколо міста Пібор були підпалені та пограбовані, мешканці були викрадені, а худобу викрадено, сказав прес-секретар. Нападники були озброєні автоматами. Міністр інформації адміністративного району Абрахам Келанг Джіджі назвав напад «варварським». Десятки людей покинули свої села і провели різдвяні свята без їжі та ховаючись у кущах.

У східноафриканській країні у штатах Джонглей та Верхній Ніл вже кілька тижнів спалахують спалахи насильства. За даними ООН, понад 9100 людей бігли через нещодавні загострення. Міжурядовий орган розвитку (IGAD) у Східній Африці навіть говорить про 50 000 біженців із середини листопада.

Незалежний з 2011 року Південний Судан вже два роки очолюється крихким перехідним урядом, який складається з президента Сальви Кііра Маярдіта та колишнього лідера повстанців Рієка Мачара. У 2013 році в багатій нафтою та охопленій конфліктами країні спалахнула громадянська війна, внаслідок якої загинули тисячі людей, а мільйони були змушені тікати. Незважаючи на мирну угоду, укладену п’ять років тому, різні озброєні угруповання продовжують боротьбу за вплив.

Читайте також:  X-Posts про атаку на Ізраїль: Комісія ЄС вимагає відповідей

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я