Асоціація міст попереджає про затримки у розширенні шкіл повного дня

16

Німецька асоціація міст попередила про затримки у розширенні мережі дитячих садків повного дня. “У містах лунають тривожні дзвінки”, – сказав керуючий директор Хельмут Деді в інтерв’ю газеті Deutsche Presse-Agentur. У новому році федеральний уряд та землі повинні негайно узгодити адміністративну угоду про розширення, потрібну за законом. «Досі необхідні інвестиції муніципальної шкільної влади в нові приміщення та обладнання будуть заблоковані, а розширення буде уповільнено».

По всій країні всі діти, які почнуть відвідувати школу, починаючи з 2026/2027 навчального року, матимуть право на отримання місця на повний день протягом перших чотирьох років навчання у школі. Федеральний уряд підтримає необхідне розширення місць на суму до 3,5 млрд. євро, а також братиме участь у операційних витратах на постійній основі. Відповідно до закону, деталі реалізації мають бути викладені у спеціальній «адміністративній угоді» між федеральним урядом та землями. Цього ще нема.

«Застряг у черзі».

«Поки угода не підписана, землі утримують свої кошти. Це призводить до ефекту доміно», – каже Деді. Тоді містам довелося б призупинити свої інвестиції, хоча вони мали б швидко розширити та відремонтувати школи для запланованих дитячих садків повного дня. «Замість того, щоб зараз інвестувати на повній швидкості, ми застрягли в черзі». Він також закликав федеральний уряд та уряди штатів прийняти швидке рішення у зв’язку з витратами, пов’язаними зі зростанням цін на будівельні матеріали та нестачею ресурсів у будівництві.

Асоціація міст згадала ще одну проблему: досі не з’ясовано, який персонал має працювати у школах повного дня. Освітні асоціації вже давно вказують на те, що для розширення знадобиться десятки тисяч додаткових спеціалістів. Незважаючи на це, у секторі освіти, як і в багатьох інших галузях, вже відчувається нестача кваліфікованих працівників.

Читайте також:  "Дуже, дуже рада" такому результату

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я