Американська індустрія розваг під загрозою страйку

11

Деякі виробничі компанії вже відклали анонсовані фільми.

 

Американська індустрія розваг під загрозою страйку

Одночасно із страйком сценаристів американська індустрія розваг перебуває під загрозою страйку акторів та акторок із середовища. Якщо в останню хвилину не буде досягнуто згоди між профспілкою SAG-AFTRA та Асоціацією теле- та кіностудій (AMPTP), то, за оцінками американських ЗМІ, майже всі фільми та серіали ще можуть бути зняті.

Переговори триватимуть до 23:59 вечора вівторка (час Лос-Анджелеса), після чого члени SAG-AFTRA під час голосування доручили своєму голові Френ Дрешер («Няня») оголосити страйк у разі невдачі. Це започаткувало б подвійний страйк, оскільки до перерви в роботі профспілки приєдналися б сценаристи, які вже страйкують з 2 травня.

Падіння бюджетів та персонажі ІІ

Обидві творчі індустрії страждають від того, що хоча фільмів і серіалів виробляється все більше, бюджети скорочуються, а серіали часто знімаються з меншою кількістю серій на сезон. Крім того, на відміну від телебачення повторні покази на потокових каналах приносять творчим працівникам нижчі гонорари, які не залежать від глядацької аудиторії. У своїй заяві SAG-AFTRA також зазначила, що зростає ймовірність того, що анімовані персонажі ІІ можуть обманним шляхом копіювати гру членів організації, що є «реальною та безпосередньою загрозою». В результаті SAG-AFTRA досягає, серед іншого, збільшення фінансування та чітких правил використання штучного інтелекту.

Близько 65 тисяч членів взяли участь у страйковому голосуванні 7 червня, і 97,9% висловилися за страйк. Відкритий лист із більш ніж 1 тисячею підписів також викликав ажіотаж: багато зірок закликали профспілку до непримиренних переговорів. Серед інших, Меріл Стріп, Дженніфер Лоуренс, Бен Стіллер та Педро Паскаль підписали цю заяву солідарності.

SAG-AFTRA налічує понад 160 тисяч членів, включаючи акторів кіно та телебачення, каскадерів, тележурналістів та ведучих. Проте страйк торкнеться лише акторів та актрис серіалів та фільмів. Для них вона буде обов’язковою, їм не дозволять працювати перед камерою. Теоретично, постановки з акторами, які не перебувають у профспілці, можуть продовжуватися, але SAG-AFTRA вже оголосила, що в майбутніх заявах про вступ до профспілки запитуватиме, чи був кандидат одним із учасників страйку.

Читайте також:  Введення стелі цін на газ - лицемірство

Деякі серіали вже припинені

Через переговори, які тривають, деякі виробничі компанії вже відклали анонсовані релізи фільмів. Серед них нові фільми про супергероїв Marvel про Капітана Америка або Блейда, живу екранізацію анімаційного хіта Disney «Моана» та заплановані сіквели «Аватара». Однак, оскільки фільми мають тривалий час виробництва та маркетингу, наслідки страйку навряд чи будуть відчутні не раніше, ніж за кілька місяців.

З іншого боку, написання багатьох телесеріалів вже призупинено через страйк сценаристів. Їхня профспілка, WGA, також вже отримала підтримку від працівників знімальних майданчиків, тому ніякі зйомки не можуть продовжуватися, і такі серіали, як «Stranger Things» або «Yellow Jackets», наразі не проводяться.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я