Штучний інтелект – це вже не мрія про майбутнє. Це реальність для багатьох людей у багатьох сферах життя. Але який вплив має AI на соціальну справедливість та участь у суспільстві?
AI та підтримка громадян: можливості та загрози цифрової справедливості
На Берлінській станції, колишня залізнична станція в центрі міста, цифрова виставка Re: Publica. Компанії, фонди, неурядові організації (НУО) та державні органи розміщували свої позиції на події. Тема штучного інтелекту (AI) є всюдисущим. У тому числі на стенді Максиміліана Кюна. Цей 32-річний юнак є експертом з цифрових технологій в Асоціації соціальної підтримки працівників Німеччини (AWO). Вдруге він бере участь у найбільшій конференції в Німеччині для оцифрування та ЗМІ, повідомляє Tagesschau.de. Кюн вважає AI та підтримку громадян в цілому в майбутньому.
Realtalk – Безкоштовна послуга, запропонована німецьким Червоним Хрестом (DRK). Це дозволяє анонімно молодих людей обговорювати свої проблеми з іншими молодими людьми, які пройшли відповідну підготовку. Низько -сплави консультування з таких тем, як глузування, наркотики чи насильство. AI тут ще не використовується. Однак незабаром штучно створені чатні боти або голосові машини можуть підтримувати послуги соціального консультування.
Як штучний інтелект може допомогти в галузі догляду?
Подібні сценарії існують у галузі догляду. І тут організації соціального захисту бачать великий потенціал для технологій, що підтримуються ШІ. “Сюди входить автоматизована робоча документація для місць”.
“Крім того, визнання голосу та датчиків, коли викликає швидку допомогу до будинку, може дозволити людям, які потребують турботи, довше жити у власному будинку”– каже Маріон Доснер. Це керівник Центру компетентності з оцифрування у Федеральній асоціації Червоного Хреста Німеччини. Відповідні пілотні проекти вже існують.
“Відчуження, дискримінація та відсутність участі можуть посилити”
Однак, поряд із можливостями, які AI для соціальних послуг та продуктів, експерти також бачать ризики. Відчуження, дискримінація та відсутність участі можуть посилитись внаслідок введення штучного інтелекту у повсякденне життя. Це побоювання організацій соціального захисту, поданих на конференції Re: Publica. Штучний інтелект живиться інформацією з минулого.
Існуючі недоліки будуть відтворені, каже спікер Awo Kyun. Наприклад, у випадку мов: “Майже всі моделі AI базуються на англійській та кількох інших мовах. Усі інші виключені – і з ними їх культурна перспектива”.
AI та підтримка громадян: як не залишати когось позаду?
Ще одна небезпека полягає в тому, що люди з низьким рівнем доходу можуть залишатися за борт. Вони просто не мають доступу до Інтернету чи пристроїв, таких як ноутбуки або смартфони. Тому AWO та інші благодійні організації закликають запровадити цифрову вартість життя. Це має бути краще забезпечити дохід громадян. Крім того, людям похилого віку потрібно краще навчити використовувати нові технології, такі як чат -чат.
Однак сьогодні немає відповідного законодавства. Принаймні, у цьому ключі було проведено семінар на конференції Re: Publica. Під девізом “Соціально-забиття АІ: бачення справедливого майбутнього”, близько 30 учасників обговорили цю тему першого вечора конференції. Учасники швидко погодилися, що штучний інтелект може об'єднати покоління, зміцнювати демократію та покращити світ праці. Але лише за умовою участі всіх шарів суспільства.