AfD випереджає CDU у Саксонії-Анхальт

7

Наступного року в Саксонії-Анхальт буде обрано новий парламент землі. Згідно з новими опитуваннями, на сьогоднішній день найсильнішою партією є AfD. А що інші партії?

AfD:На виборах у землі Саксонія-Анхальт у 2021 році AfD отримала 20,82% голосів.

Передвиборне опитування: AfD випереджає CDU у Саксонії-Анхальт

За даними нового опитування, у разі обрання нового складу парламенту землі Саксонія-Анхальт у неділю AfD може стати найсильнішою силою, випередивши ХДС.

За даними опитування, проведеного інститутом Insa на замовлення газети «Більд», за AfD проголосувало 33% виборців, CDU – 32%. Набравши чотири відсотки голосів, ВДП не подолає п’ятивідсотковий бар’єр і більше не увійде до земельного парламенту. Це означало б кінець нинішньої коаліції ХДС, СДПН та ВДП. За даними опитування, «зелені» отримають 5%, «Ліві» – 9%, СДПН – 8%.

Який альянс міг би бути можливим?

Коаліція ХДС, СДПН та «зелених» у Кенії математично можлива. Такий альянс існував у період з 2016 до 2021 року і не вважався бажаним для ХДС міністра-президента Райнера Хазелоффа.

Передвиборні опитування, як правило, завжди загрожують невизначеністю. Зокрема, послаблення партійних зв’язків і все більш короткострокові рішення щодо виборів ускладнюють інститути вивчення громадської думки зважувати отримані дані. Інститут дає статистичну похибку 3,1 процентного пункту. У принципі, опитування відображають лише думку на момент проведення дослідження та не є прогнозом результату виборів.

На виборах у штаті 6 червня 2021 року несподівано явну перемогу здобув ХДС, який набрав 37,12% голосів. СДПН, набравши всього 8,41%, показала у Саксонії-Анхальт найгірший результат за всю свою історію. СвДП вдалося знову пройти до парламенту землі з 6,42% і тим самим зарекомендувати себе як потенційний партнер. Зелені, які досі перебували в уряді, отримали 5,94%. AfD посіла друге місце, набравши 20,82%, не зумівши стати найсильнішою партією у штаті. Ліва партія отримала 10,99%.

Читайте також:  Ламбрехт про війну на тлі феєрверку

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я