Аденома простати і секс

192
Аденома простати

Передміхурову залозу або простату часто називають “другим серцем” чоловіка. Цей невеликий за розміром орган, що нагадує за своєю формою каштан, відповідає за найважливіші функції – сексуальну та дітородну.

Однак після 40 років унаслідок гормональних змін передміхурова залоза починає розростатися – з’являється аденома простати. Вона здавлює сечовипускальний канал, завдаючи чоловікові масу незручностей, зокрема й в інтимному житті.

Симптоми

У 50-60 років з аденомою передміхурової залози стикається практично кожен другий чоловік. Вона може проявлятися кількома яскравими симптомами, серед них:

  • прискорене сечовипускання;
  • тонкий, млявий струмінь сечі;
  • ноктурія, тобто стан, коли чоловік 3-4 рази змушений встати вночі, щоб виділити зовсім невелику кількість сечі;
  • тягнучі болі внизу живота.

Крім того, чоловік часто має проблеми з ерекцією або страждає на передчасне сім’явиверження.

Аденома простати і секс несумісні?

Суперечки про те, шкідливий секс чи ні, ведуться давно. Однак більшість лікарів все-таки дотримуються думки про те, що для здоров’я простати важливі регулярні повноцінні статеві акти. Вони допомагають “розігнати” кров в органах малого таза і сприяють вивільненню зайвої кількості сперми. Що дуже важливо, оскільки занадто перевантажена насіннєвою рідиною передміхурова залоза може запалитися.

При цьому урологи та сексологи зазначають: серед чоловіків, які страждають на аденому, поширена еректильна дисфункція. Річ у тім, що, коли розростається тканина передміхурової залози, вона здавлює кровоносні судини, порушуючи таким чином кровопостачання статевих органів.

За статистикою, приблизно 25% чоловіків страждають на таку інтимну проблему, як передчасне сім’явиверження. Цей стан пов’язаний з тим, що залоза здавлює не тільки кровоносні судини, а й нерви, які контролюють процес еякуляції.

Діагностика аденоми

За перших симптомів рекомендуємо не втрачати цінний час і звернутися до уролога. А якщо аденома простати вже встигла негативно позначитися на сексуальному житті, слід прийти на прийом і до сексолога.

Читайте також:  Стоп – гігієна після сексу!

Фахівці призначать необхідні обстеження, щоб визначити напрямок, за яким відбуватиметься лікування.

Можуть знадобитися:

  • УЗД передміхурової залози,
  • визначення рівня ПСА (простатспецифічного антигену) в крові,
  • біопсія передміхурової залози,
  • урофлоуметрія.

Для того щоб визначити причини виникнення еректильної дисфункції, може знадобитися проведення дослідження з визначенням рівня гормонів у крові.

Лікування аденоми

На ранніх етапах використовується медикаментозне лікування: воно знімає неприємні симптоми, а в деяких випадках допомагає зменшити аденому. Під час терапії потрібне постійне спостереження за простатою, щоб мати змогу побачити зміни, які в ній відбуваються, та за потреби скоригувати методику лікування.

Річ у тім, що існує загроза того, що ліки знімуть основні симптоми і дадуть лише видиме поліпшення стану. Ось чому так важливо стежити за динамікою росту залози. Коли ліки не допомагають, на допомогу приходять хірурги.

Нині від відкритих операцій практично повністю відмовилися. Сьогодні “золотий стандарт лікування” – трансуретральна резекція. Через природні сечові шляхи вводиться оптичний інструмент і видаляється зайва тканина. Сама маніпуляція малотравматична, переноситься пацієнтом легко.

Період реабілітації досить короткий, але вимагає пильного спостереження лікарів.

Щодо проблем із сексом, фахівці медичного центру розв’язують їх комплексно, адже еректильна дисфункція може розвинутися не лише через аденому, а й унаслідок серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, гормонального збою, психологічних чинників.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я