4 способи зрозуміти, як до вас ставляться насправді

61

Ми живемо у соціальному світі, носимо соціальні маски і часом змушені приховувати своє справжнє ставлення до інших людей. Ця модель працює і у зворотний бік: посмішка, дружелюбність та поступливість не завжди є ознакою гарного ставлення до нас. У міру розвитку спілкування та спільної роботи людина може раптово змінюватися. Тоді постає питання: а як же до мене ставиться людина насправді? Давайте розберемо, як це перевірити.

Невербальні жести

До них відносяться погляд, поза, міміка, інтонація, відстань до співрозмовника, рух тіла. Обдурити словами можна, але тіло не завжди встигає за брехнею. Невербальні жести неусвідомлено виявляються, головне – уважно спостерігати, радить Marie Claire.

Найчастіше про негативне чи насторожене ставлення до вас свідчить:

  • Метушлива поведінка людини в процесі спілкування, це можуть бути різкі рухи, надмірно швидке мовлення;

  • необ’єктивно бурхлива реакція на прості речі;

  • Закриті пози, схрещені руки та ноги, особливо якщо ступні співрозмовника розгорнуті від вас чи людина відхиляється.

Посмішка та очі

Очі та посмішка – орієнтири, які рідко можуть обдурити. Людина, яка ставиться до вас нещиро, натягуватиме фальшиву посмішку або взагалі не посміхатиметься. Коли усмішка нещира, людина розтягує губи, а м’язи очей не працюють. Щира усмішка викликає скорочення кругових м’язів очей, від яких з’являються легкі зморшки у куточках.

Що стосується очей: тут ситуація може бути різною, і зоровий контакт залежатиме від почуттів, які співрозмовник відчуває до вас. Якщо це ворожість, небажання говорити правду, то співрозмовник уникатиме зорового контакту. Якщо людина відчуває злість, то її погляд матиме пильний характер.

Якість та кількість спілкування

Ми підсвідомо тягнемося до тих, хто нам подобається, прагнемо більше часу проводити разом, цікавимося людиною та її справами. А з тими, хто викликає у нас негативні емоції, ми намагаємося мінімізувати спілкування чи зовсім його уникнути, намагаючись спілкуватися лише у справі без прагнення підтримати розмову.

Читайте також:  Свята розпочинаються! Як правильно відкрити шампанське та безпечно запалити бенгальські вогні

Якщо ви помітили, що завжди є ініціатором спілкування, а співрозмовник позіхає, дивиться на годинник або телефон, швидше за все, ви йому не симпатичні. Якщо співрозмовник пасивний у діалозі, тільки підтакує чи мовчить, подовгу не відповідає на повідомлення – це не дуже добрий знак.

Коли ми знаходимося поряд з тими, хто по-справжньому нам подобається, спілкування йде легко та вільно. Але якщо часто виникає незручне мовчання, це може бути ознакою того, що вона не настільки міцна, як здається. Якщо в промові людини ви часто відчуваєте сарказм або роздратування, швидше за все, ви йому не подобається.

Уважність

Тут йдеться про те, чи чують і чи слухають вас, як ставляться до ваших прохань, чи виявляють участь. Якщо ви ділитеся ідеями чи думками, а співрозмовник змінює тему, просіть про допомогу, а опонент щоразу вигадує нові відмовки, хочете, щоб вас вислухали, а вам кажуть, що зараз немає часу, варто задуматися про справжнє ставлення до вас.

Людина, налаштована доброзичливо, вислухає ваші думки та точку зору, дасть вам можливість висловити свою думку, не перебиватиме. Для того, щоб дізнатися, як людина ставиться до вас насправді, поспостерігайте за нею, прислухайтеся до своєї інтуїції та внутрішніх відчуттів. Часто інтуїція є найкращим помічником, потрібно лише навчитися чути її голос.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я