4 рекомендації щодо прикраси різдвяного столу, які не вимагатимуть великих витрат

162

Святкове застілля у родинному колі – одна з найулюбленіших різдвяних традицій у Латвії, свідчать результати опитування. Однак багато хто з нас так сильно захоплений приготуванням різних страв, що зовсім забувають про прикрасу столу. У святкові дні прикраса столу так само важлива, як і ялинка, і, доклавши зовсім небагато зусиль, можна справити чудове враження. Дизайнер з інтер’єру ділиться рекомендаціями, як це зробити, не витративши надто багато коштів.

“Дані проведеного IKEA різдвяного опитування показують, що для половини населення найважливішою святковою традицією є святкове застілля в сімейному колі. Також важливі зустрічі та проведення часу разом із сім’єю. Щоб у ці свята створити вдома святковий настрій, не потрібно витрачати занадто багато. Цього року тенденції різдвяних прикрас відображають стародавні традиції та природу, а також можуть висловитися і в сервіруванні столу. Кольорова палітра надихалася традиційними різдвяними квітами, наприклад, червоні, зелені, золоті та земляні тони”, – каже дизайнер IKEA з інтер’єру Рита Рімке.

1. Підберіть сервірування столу до інтер’єру

Рекомендація дизайнера для створення гармонійного настрою – підібрати стиль та колірну палітру сервірування святкового столу відповідно до інтер’єру приміщення. “Якщо інтер’єр кольоровий, то стіл можна зробити швидше монохромним, наприклад, вибравши однотонну скатертину без візерунків. Загальне враження збалансують і схожі прикраси на столі та в інших місцях приміщення. Для столу, наприклад, можна використовувати ті ж прикраси або гірлянди, що і для ялинки”.

Порада, яка допоможе уникнути хаотичного враження – при декоруванні не потрібно використовувати відразу всі красиві прикраси, які є тільки в будинку. Краще вибрати два-три основні відтінки та створити більш стриману палітру, а не змішувати всі разом. На столі краще залишити більше вільного місця, а страви розмістити на кухні на стійці або поряд зі столом на візку або додатковому столику. При виборі нових предметів інтер’єру, посуду, текстильних виробів та інших елементів обстановки потрібно пам’ятати про те, що у вас є, щоб все разом поєднувалося.

Читайте також:  За період війни держава видала за програмою 5-7-9% кредитів на понад 150 млрд грн

2. Використовуйте текстильні вироби для додаткової естетики

Скатертина – це перший елемент, який спадає на думку при думці про святковий стіл. Однак, сервірувати стіл можна і без скатертини. Естетичний та святковий настрій допоможуть створити також доріжки для столу, плеймати, тканинні або паперові серветки.

“Правило в тому, що скатертина з доріжками для столу і плейсматами повинні бути в контрастних кольорах, що виділяють один одного. Можна вибрати, наприклад, плеймати з натуральних матеріалів, а скатертина та тарілки вибрати в контрастних і яскравих тонах, наприклад, синього кольору. Або віддайте перевагу класичному різдвяному поєднанню червоного та білого кольорів: виберіть червону скатертину або доріжку для столу як фон для білого посуду та аксесуарів», — наголошує дизайнер по інтер’єру.

3. Освіжіть колекцію посуду парою нових акцентів

Щоб накрити чудовий святковий стіл, не обов’язково купувати новий комплект посуду. Подивіться, як можна оновити і доповнити комплект посуду, додавши один або два нові акценти. “Якщо у вас вдома посуд білий, то його можна доповнити парою нових тарілок у більш насичених тонах. Об’єднуючим елементом також може бути скатертина або плеймати у виразному кольорі – на такому тлі наявний звичний посуд буде виглядати як новий”, – додає дизайнер по інтер’єру.

Ріта Рімке також радить поєднувати предмети традиційного стилю із сучасними. Наприклад, келихи в ретро-стилі можна комбінувати із сучасними столовими приладами та тарілками, а класичні свічники доповнити сучасними світлодіодними світильниками під скляним куполом.

4. Подумайте про святкові акценти

Затишніше настрій створюють різні текстильні вироби, і в цьому відношенні не слід забувати про крісла. “Крісла можуть бути красивим акцентом столу та всього приміщення. На них можна покласти подушки в тон або навіть штучну овчину, яка доповнить настрій іншою текстурою”, – рекомендує Ріта Рімке.

Читайте також:  Що входить в послуги митного брокера?

 

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я