Здорова їжа та навколишнє середовище у німців у пріоритеті

10

Згідно з новим звітом Німецького товариства харчування (DGE), жителі Німеччини все частіше переходять на рослинне харчування, скорочуючи споживання м’яса та алкоголю. Однак збалансоване харчування залишається недоступним для багатьох сімей з низьким прибутком, що призводить до проблем зі здоров’ям.

Здорова їжа та турбота про навколишнє середовище у німців у пріоритеті

Такого оптимістичного висновку дійшли автори звіту, підготовленого Німецьким товариством харчування (DGE). Втішно, що жителі Німеччини надають все більшого значення здоровому харчуванню та орієнтуються при виборі продуктів на користь для здоров’я та екології. Проте деякі звички німців підлягають суттєвій корекції.

Водночас, споживання м’яса продовжує скорочуватися: сьогодні на тарілки громадян країни червоного м’яса та м’ясних продуктів потрапляє приблизно на 20 відсотків менше, ніж десять років тому. Тенденція до зниження спостерігається й щодо алкоголю: щорічне споживання пива, наприклад, знизилося на 1,8 літра на душу населення порівняно з 2016 роком.

Збільшення «рослинної дієти» позитивно впливає на здоров’я людей, а також на навколишнє середовище та клімат, йдеться у повідомленні. Адже при вирощуванні овочів та фруктів виробляється значно менше шкідливих для клімату парникових газів, ніж, наприклад, у сфері тваринництва.

Здорове харчування не для всіх

У той же час, результати показали, що збалансоване харчування доступне далеко не всім у Німеччині. Так, дослідники відзначають, що споживання овочів все ще залишається значно нижчою від рекомендованої кількості, а м’яса і солодких безалкогольних напоїв, навпаки, вище.

“Загалом тенденція правильна, але нам ще є, куди прагнути”, – пояснив автор дослідження Курт Гедріх. При цьому зовсім необов’язково кардинально змінювати свій раціон. Щоб досягти ефекту, часом потрібні лише незначні зміни у звичках харчування. Наприклад, відмовитися від зайвого келиха пива чи смаженої сосиски на користь порції овочевого салату.

Читайте також:  Як позбутися непотрібних речей: найкращі поради

«Продовольча безпека»

DGE публікує звіт про харчування німців кожні чотири роки. Цього року в доповіді вперше міститься огляд ситуації з харчуванням у сім’ях, які перебувають у групі ризику щодо бідності (а це приблизно п’ята частина населення Німеччини). Згідно з цими даними, майже чверть із 500 опитаних сімей з низьким рівнем доходу страждають від відсутності «продовольчої безпеки». «Це означає, що подібні сім’ї почуваються сильно обмеженими у виборі продуктів харчування через брак грошей, – пояснила експерт DGE Аня Сіммет. – Наприклад, вони турбуються, що у них будь-якої миті закінчиться їжа або що вони можуть обирати лише з кількох видів продуктів». Це призводить до перекосів у харчуванні та, як наслідок, проблем зі здоров’ям.

Наприклад, більше половини опитаних батьків повідомляють про хронічні захворювання своїх дітей (таких як надмірна вага), що є прямим наслідком неправильного харчування. Обмежені фінансові можливості та відсутність можливості харчуватися якісною здоровою їжею часто призводять і до психологічного стресу.

Втім, автори дослідження зазначають, що майже половина опитаних батьків прожили у Німеччині менше року, а переважна більшість (88 відсотків) – це вихідці з України. Таким чином, результати опитувань не відображають повною мірою ситуацію з харчуванням серед корінного населення Німеччини, яке перебуває за межею бідності.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я