Запуск прикордонної системи EES може бути відкладений.

5

Прикордонний контроль в'їзду/виїзду ЄС для відвідувачів із країн, що не входять до ЄС, планується запустити 10 листопада. Але поки що офіційного підтвердження в Брюсселі не надходило, запуск довгоочікуваної системи EES може бути знову відкладений.

Запуск прикордонної системи EES може бути знову відкладено

Після кількох затримок комісар ЄС із внутрішніх справ Ілва Йоханссон нарешті оголосила у серпні, що 10 листопада стане офіційною датою початку роботи EES — нового рівня біометричних прикордонних перевірок для мандрівників із країн, що не входять до ЄС, щоразу під час їхнього в'їзду до Шенгенської зони.

Проте джерела в Брюсселі повідомили, що кілька держав-членів висловили стурбованість щодо необхідної підготовки і що система може зіткнутися з черговою затримкою або «частковим запуском».

Джерело повідомило, що державам-членам поки що не надані необхідні функції для проведення реальних випробувань

Нещодавні статті у британських ЗМІ свідчать про те, що Франція, Німеччина та Нідерланди висловили Європейській комісії стурбованість із цього приводу.

На ці три країни припадає найбільший пасажиропотік, на який вплинуло введення в дію EES, зважаючи на наявність у них міжнародних аеропортів, куди щодня прибувають тисячі мандрівників із країн, що не входять до ЄС, а для Франції через завантаженість кордону з Великобританією, яка більше не входить. у ЄС.

Національна влада, Комісія та eu-LISA, агентство, що відповідає за ІТ-інфраструктуру, як повідомляється, «веде діалог» і розглядає різні варіанти, включаючи поетапний період, частковий запуск або просту затримку. В даний час немає подробиць про краще рішення або конкретну дату запуску.

Згідно з офіційними документами, інформаційна кампанія щодо підвищення поінформованості про EES серед громадян країн, які не входять до ЄС, які мають намір відвідати територію Шенгенської зони, мала розпочатися приблизно за три місяці до її запуску, проте вона досі не розпочалася.

Читайте також:  Від довіреної особи до зрадника: Пригожин та Путін

Представник Європейської комісії повідомив: «Держави-члени працюють над впровадженням Системи в'їзду/виїзду, щоб гарантувати її своєчасний початок роботи. Комісія перебуває у тісному контакті з усіма державами-членами, щоб надати їм підтримку у підготовці до введення в експлуатацію, а також з eu-LISA».

Повідомляється, що країни «дуже зацікавлені» у реалізації цієї схеми, яка була розроблена для «захисту кордонів» та забезпечення того, щоб короткострокові відвідувачі не залишалися в Шенгенській зоні понад 90 днів протягом 180-денного періоду.

Міністри ЄС також можуть розглянути цю тему на засіданні Ради ЄС з питань юстиції та внутрішніх справ 10 та 11 жовтня.

Обов'язки «негромадян»

Відповідно до Системи в'їзду/виїзду ЄС (EES) громадяни країн, які не входять до ЄС (за винятком резидентів та інших звільнених громадян), що направляються до країн Шенгенської угоди з короткостроковим візитом, повинні реєструвати свої біометричні дані в базі даних, яка також фіксуватиме щоразу, коли вони перетинають зовнішній кордон Шенгенської угоди.

Паспорти більше не штампуватимуться вручну, а скануватимуться. Однак відбитки пальців та фотографії доведеться реєструвати перед охоронцем на першому перетині кордону, що викликає побоювання, що додатковий час, необхідний для цієї початкової реєстрації, може призвести до довгих черг, особливо у Великій Британії, де є сусідні прикордонні контрольні пункти з Францією.

У травні Гай Опперман, який тоді обіймав посаду заступника держсекретаря в Міністерстві транспорту, заявив на слуханнях у парламенті, що спочатку проведуть «м'який запуск» схеми. А до «повномасштабного запуску» пройде 6 місяців, упродовж яких держави-члени ЄС та Великобританія зможуть застосувати заходи гнучкості у разі виникнення проблем.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я