Занадто часті вмивання: косметологи назвали поширені причини акне у дорослих

27

Попри поширену думку, акне — проблема далеко не лише підлітків. Вугровий висип може з’явитися у будь-якому віці як у жінок, так і у чоловіків.

До виникнення акне можуть призвести генетичні особливості, гормональні збої, вплив ультрафіолетових променів, що висушують шкіру, а також неправильний догляд, наприклад, надмірне очищення, відзначають косметологи.

«По-перше, це просто генетична схильність, яка дуже часто зустрічається. Друге – банальне неочищення шкіри, коли забруднюються пори, приєднується вторинна інфекція, з’являється запалення. І, як не дивно, при гіперочищенні (з’являється акне), коли використовують ексфоліанти, якісь пілінги. Іноді до двох-трьох разів на день», – розповіла косметолог Тетяна Баллірано.

Одна з причин появи висипу у дорослих — це і неправильне харчування. Особливо шкідливі для здоров’я шкіри продукти з високим глікемічним індексом (ГІ), тобто ті, що короткий час після їх вживання призводять до різкого збільшення рівня цукру в крові.

Швидкий стрибок рівня глюкози є сигналом для значного викиду інсуліну. Розвивається гіперінсулінемія, причому вона виникає частіше у жінок, ніж у чоловіків. Цей стан негативно відбивається на здоров’я шкіри, що призводить до утворення акне.

Встановлено зв’язок між наявністю гінекологічних захворювань у жінки та виробленням надмірної кількості інсуліну. Гіперінсулінемія часто спостерігається у жінок, які страждають на синдром полікістозних яєчників. Тому такі пацієнтки особливо потребують спеціальної дієти.

До продуктів із високим глікемічним індексом відносяться: популярний фаст-фуд, пиво, білий хліб, чіпси, випічка, солодощі. Деякі дослідження вказують на негативну роль розвитку акне вживання молока.

До інших компонентів, які мають сильний акногенний ефект, відносяться: штучні барвники, ароматизатори та синтетичні сполуки, що містяться в багатьох популярних продуктах.

Сприяють розвитку акне: нерегулярне харчування, постійне життя у стресі, куріння, а також короткий сон.

Читайте також:  Голод стає "пожежею"

Останнім часом говорять про негативний вплив надто раннього застосування протизаплідних таблеток, які в результаті можуть спричинити ендокринні порушення та розвиток акне у старшому віці.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я