З липня рівняни платитимуть за воду майже вдвічі більше

4

Рівненська обласна рада на сесії ухвалила рішення щодо підвищення тарифів на послуги водопостачання та водовідведення для споживачів КП «Рівнеоблводоканал». Нові розцінки набудуть чинності з 1 липня.

Для населення вартість водопостачання зросте з 13,90 грн. до 33,66 грн. за кубометр (без ПДВ). Тариф на водовідведення підвищуватиме з 13,26 грн до 23,38 грн за кубометр. З урахуванням податку на додану вартість сумарний платіж за кубометр води та стоків становитиме 68,45 грн замість попередніх 32,5 грн.

Також встановлено тариф на водовідведення для суб'єктів господарювання – 14,24 грн за кубометр без ПДВ.

Голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш сказавши, що це рішення непопулярне, але вимушене:

– Це рішення не є популярним, але воно вимушене. Адже останні тарифи для населення переглядалися у 2022 році. За цю годину вартість електроенергії та пального зростала у кілька разів. Наскільки це було можливо, то ми покривали нестачу для «Рівнеоблводоканалу» з бюджетів різних рівнів. Але бюджети у нас також не гумові. Тому довелося переглянути тариф до того рівня, який обрахувала Національна комісія. Тобто це не ми самі обрахували такі суми. Це зробили на рівні держави.

Додамо, що лише за перший квартал 2026 року збитки «Рівнеоблводоканалу» склали 23 мільйони гривень, а загальна заборгованість підприємства за спожиту електроенергію та очищення стоків на ПрАТ «Рівнеазот» сягнула близько 160 мільйонів.

Читайте також:  У Рівненській обласній філармонії звучали пісні гурту «Тінь Сонця» ФОТО

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я