ЄС – МЕРКОСУР. Опозиція угоді замикає ряди
Суперечка щодо нової угоди ЄС про вільну торгівлю з країнами МЕРКОСУР дійшла Європейського парламенту. Німецький політик CDU проігнорувала інститути ЄС, просуваючи пакт ЄС – МЕРКОСУР. Ліві не довіряють фон дер Ляйєн і планують висловити їй вотум недовіри.
Звинувачення полягає в тому, що вона уклала угоду за спиною депутатів та всупереч інтересам кількох великих держав ЄС.
У Страсбурзькій палаті зараз мобілізується партія La France Insoumise (LFI), яку очолює лівий політик Франції Жан-Люк Меланшон. Політик LFI та співголова лівої фракції в Європарламенті Манон Обрі звинувачує фон дер Ляйєн у “переворот”.
За словами Обрі, переговори та їх результати не лише до кінця трималися в секреті. Фон дер Ляйєн також залишає за собою право згодом помістити угоду на іншу правову основу та класифікувати її як “тільки для ЄС”. Для цього буде потрібна ратифікація лише на рівні ЄС, а не 27 державами-членами.
Колишній лідер німецьких лівих сил Мартін Ширдеван також приєднався до ініціативи Обрі. Тепер вся ліва фракція хоче внести вотум недовіри фон дер Ляйєн на пленарному засіданні наступного тижня у Страсбурзі. Однак поки неясно, чи буде зібрано необхідну кількість у 72 депутати.
Не зовсім зрозуміло, в чому полягають змістовні заперечення лівих на угоду ЄС – МЕРКОСУР. Поки що на чільне місце процедурний момент.
Жаль лісу Амазонки
Крім лівих, проти угоди ЄС – МЕРКОСУР виступають Зелені та численні екологічні та кліматичні організації.
Вони побоюються збільшення вирубки тропічних лісів Амазонки. Оскільки, очевидно, у пакті спеціально не застережено заборону на таку вирубку.
Яловичина з Аргентини
Фермери у Франції, Німеччині та Бельгії також виходять на барикади. Але у них більш конкретний біль. Вони побоюються «нечесної конкуренції», особливо у виробництві яловичини. Нечесний – тобто не обмежений митними бар'єрами.
Зіткнувшись із зустрічним вітром, президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн не здається.