Яку їжу можна без проблем виносити із собою зі шведського столу

139
їжа

Шведський стіл – популярний варіант харчування в багатьох ресторанах, готелях і кафе в усьому світі. Багато туристів люблять шведський стіл із кількох причин. І, що гріха таїти, серед цих причин – можливість набрати з собою їжі, та побільше. Адже ми з тобою не з голодного краю? Тому давай робити все як годиться, навіть на відпочинку. Чи можна виносити їжу зі шведського столу і як до цього ставляться в популярних готелях.

Шведський стіл: що таке і з чим їдять

Шведський стіл – це вид сервірування столу, при якому пропонується широкий вибір страв, різноманітних закусок і десертів. Тут є велика кількість гастрономічних принад, і кожен гість сам вибирає те, що йому до смаку. У різних закладах можуть подавати холодні та гарячі закуски, м’ясо, рибу, овочі, салати, сири, випічку та десерти. Так, приїжджі насолоджуються розмаїттям кулінарних смаків та експериментують із різними комбінаціями.

Крім того, шведський стіл часто пропонується за фіксованою ціною. Або він включений, якщо ти відпочиваєш десь у готелі за системою all inclusive. Це робить його привабливим з економічного погляду. При цьому якість і різноманітність пропонованих страв зазвичай перебувають на гідному рівні.

Термін “шведський стіл” походить від шведського слова “smörgåsbord”, яке означає буквально “тости (бутерброди) на столі”. Цей вид сервірування отримав свою назву, тому що саме у Швеції він спочатку став широко популярним.

Чи можна виносити їжу зі шведського столу

Це питання турбує багатьох туристів. З одного боку, немає нічого поганого в тому, що ти візьмеш собі булочку для пізнього сніданку, яку потім з’їси. Але, з іншого боку, туристи, які нагрібають величезні тарілки їжі і, озираючись на всі боки, намагаються пронести все це в номер, викликають подив. Думаю, ти знаєш історії про те, як туристи крадуть халати з готелів, забирають косметичне приладдя і все, що “погано лежить”. Щоб не стати схожим на таких людей, краще знати деякі правила.

Читайте також:  Бюджетно та дуже смачно: куряча печінка у вершках

Можливість виносити їжу зі шведського столу залежить від правил і політики конкретного закладу, в якому він пропонується. У деяких місцях дозволяють виносити їжу і навіть надають для цього спеціальну упаковку.

Однак слід зазначити, що в деяких ресторанах чи готелях забороняють виносити їжу зі шведського столу. Це пов’язано насамперед із турботою про самих туристів. Адже готелі та ресторани прагнуть зберегти якість і свіжість пропонованих страв. А коли людина півдня носить із собою шматок м’яса, який вона взяла зі шведського столу, то про свіжість говорити явно не доводиться.

Звісно, найкращий варіант, якщо тебе цікавить їжа на винос, – звернутися до персоналу закладу і дізнатися про правила, що діють у конкретному випадку. Персонал зможе дати точну інформацію про можливість виносу їжі і, якщо це дозволено, надасть необхідні контейнери для пакування страв.

Що зазвичай можна виносити зі шведського столу

Зазвичай винесення випічки та фруктів зі шведського столу є допустимою практикою. Ці продукти легко упакувати для подальшого вживання. Фрукти зазвичай пропонують у вигляді нарізаних або цілих плодів, які можна взяти з собою. Що стосується випічки, то це найчастіше пироги, кекси, круасани та інші солодощі, які також можна упакувати, щоб з’їсти пізніше.

В одному з інтерв’ю співробітниця популярного готелю повідомила порталу The Sun, що виносити з ресторану випічку або фрукти – це нормально. За її словами, співробітники готелю не вважатимуть вас злодієм за такі дії. “З’їсти булочку на пізній сніданок – це навряд чи те саме, що розгромити свій номер або стрибнути з балкона в басейн”, – зазначила жінка.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я