Як захистити авто від спеки

111
авто в жару

Літо – це пора року, яка у більшості людей асоціюється з довгоочікуваним відпочинком, морем, великою кількістю фруктів і сонцем. На жаль, для більшості автомобілістів років асоціюється ще й з частими перегріваннями двигуна і задухою в розпеченому сонцем салоні автомобіля.

Спека дійсно може спричинити серйозні поломки авто, уникнути яких допоможуть такі запобіжні заходи:

Застосування світловідбиваючої плівки

Запобігти попаданню в салон прямих сонячних променів і підвищенню температури допоможе світловідбиваюча плівка. Вона просто кріпляться на лобове скло, існує також плівка меншого розміру для бокового скла. Це досить ефективний і найголовніше дешевий метод боротьби з літнім сонцем. Плівку, яка захистить оббивку сидінь від вигоряння, а пластикову панель від нагрівання і навіть плавлення, можна придбати в межах 60 гривень.

Тонування стекол автомобіля

Тонування стекол дозволяє не тільки приховати те, що відбувається в салоні від сторонніх цікавих очей, але й надійно захистити салон автомобіля від попадання та негативного впливу прямих сонячних променів. І хоча тонування обійдеться значно дорожче, ніж світловідбивна плівка, вона не вимагає постійної участі водія і з естетичної точки зору вона виглядає набагато привабливішою.

Захист двигуна та його систем

Мабуть, найбільш цінне в автомобілі це його серце, яке також піддається негативному впливу спеки. Найчастіше в спеку року трапляється перегрів систем охолодження, вентиляції та бензонасосу. Несправність цих елементів може призвести до закипання та повної поломки двигуна, ремонт якого особливо в іномарках коштує дуже дорого.

Для того щоб убезпечити від перегріву в спекотний літній день бензонасос, його необхідно полити охолодженою водою і накрити вологою ганчіркою. Якщо бензонасос перегрівається занадто часто, це явний сигнал неправильної роботи двигуна. Причинами перегріву двигуна також є забруднений радіатор, недостатня кількість олії та охолоджуючої рідини або їх витік, зламаний термостат.

Читайте також:  Індекси автошин: все, що потрібно знати про них

Дії при перегріві двигуна

У випадку, коли двигун закипів, необхідно негайно зупинитися, але сам двигун при цьому заглушувати не потрібно. Після зупинки слід відкрити капот, і чекати поки працюючий двигун охолоне. Якщо протягом перших десяти хвилин температура в двигуні не знижується його необхідно заглушити.

Поки двигун перебувати під впливом високих температур, ні в якому разі не можна намагатися відкрити кришку радіатора або розширювального бачка. Під тиском з радіатора в обличчя бризне кипляче масло, що викличе сильні, небезпечні для життя опіки. Прискорити процес охолодження двигуна допоможе включений на обігрів кондиціонер, який втягуватиме в салон струменя гарячого повітря.

Додаткові заходи захисту авто від високої температури

Щоб уникнути нагріву салону і вигоряння фарби автомобіля, його слід паркувати в гаражі. Якщо гаража немає, то намагатися ставити автомобіль у тіні, де температура суттєво нижча. Також потрібно провітрювати автомобіль, відчинивши всі двері, після чого вмикати кондиціонер, якщо він передбачений у машині. Важливо пам’ятати, що температура працюючого кондиціонера не повинна відрізнятися від температури повітря за межами машини, інакше велика ймовірність виникнення тріщин на лобовому склі автомобіля через різкий перепад температур.

Забувати також не варто і техніки безпеки. У спекотні сонячні дні в салоні автомобіля категорично заборонено зберігати такі вибухонебезпечні предмети як запальнички, сірники, скляні та пластикові посудини із займистими рідинами та багато іншого.

Висновок

Перераховані вище запобіжні заходи допоможуть захистити ваше авто від негативного впливу прямих сонячних променів і високої температури. Бережіть свій автомобіль, і він надійно служитиме вам довгі роки.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я