У Німеччині існує чіткий поділ на два типи медичного страхування: державний (Gesetzliche Krankenversicherung, GKV) та приватний (Private Krankenversicherung, PKV).
Як влаштовано систему охорони здоров'я в Німеччині
Німці задають світові стандарти у медицині. Потрібно розуміти, як влаштовано систему охорони здоров'я в Німеччині, адже вона по-своєму унікальна.
Без неї в Німеччині не можна — вона є обов'язковою для всіх, хто тут живе.
Перед німцями відкриваються два шляхи: державний поліс (Gesetzliche Krankenversicherung, GKV) або приватний (Private Krankenversicherung, PKV).
Дев'ять із десяти мешканців Німеччини обирають державну страховку. Вона доступна працівникам, чий місячний прибуток перевищує 538 євро, але не більше 69 300 євро на рік.
Приємний нюанс — неповнолітні діти, а в деяких випадках молодь до 25 років потрапляють під страховий захист батьків абсолютно безкоштовно.
Як влаштована система охорони здоров'я в Німеччині: приватна та державна
Приватне страхування відчиняє свої двері для обраних — держслужбовців, високооплачуваних професіоналів та тих, хто працює на себе.
Зазвичай саме цей варіант стає рятівним колом для іноземців. Адже вони не можуть одержати державну страховку.
Контактну інформацію приватних страхових компаній надає Асоціація приватного медичного страхування.
За державного страхування діє принцип: більший заробіток — вищий за внесок. Базова ставка починається з 14,6% від доходу до вирахування податків, хоча найчастіше вона досягає 15–16%. Примітна деталь – внесок порівну ділять працівник та роботодавець.
У приватній системі внесок розраховується індивідуально. Працівник робить внесок самостійно, але може розраховувати на субсидію від роботодавця.
Система передбачає різні варіанти для непрацюючих громадян: від сімейних полісів до спеціальних умов для безробітних та пенсіонерів. На ринку лідирують дві державні компанії – Techniker Krankenkasse (TK) та AOK, але вибір ними не обмежується.
Обидва типи страхування мають свої переваги. Деякі клініки приймають виключно пацієнтів із певним видом поліса. При цьому приватна страховка нерідко відчиняє двері до оперативнішого отримання медичної допомоги.